منو

قطارهای تندروی چینی با سرعت باور نکردنی

به گزارش ای ماسیس :

محققان چینی در حال توسعه پروژه ای به نام «رویا چین» هستند که در واقع نسل جدید قطارهای پر سرعت محسوب می شود و دارای سرعتی معادل ۵۰۰ کلیومتر بر ساعت هستند.

خبرگزاری مهر – علیرضا کمندی: چین در حال ساخت قطارهایی با سرعت ۵۰۰ کیلومتر در ساعت است. به نقل از «شانگهای آی اس تی»، محققان چینی در حال توسعه پروژه ای به نام «رویا چین» هستند که در واقع نسل جدید قطارهای پر سرعت محسوب می شود و دارای سرعتی معادل ۵۰۰ کلیومتر بر ساعت هستند.
قطارهای تندروی چینی با سرعت ۵۰۰ کیلومتر در ساعت

به گفته محققان چینی، این قطار جدید بر اساس «سیستم جدید رانش هیبریدی» عمل می کند که امکان حرکت با سرعت بالا را برای آن مهیا می سازد.

از این نوع قطار می توان در تمام قسمت های مختلف جهان استفاده کرد اما به گفته مجریان آن، باید سازش منطقه را برای ریل های آن در نظر گرفت.

همچنین چین مزایده ای را برای ساخت شبکه ریلی پر سرعت از میان انگلیس، استرالیا، آسیا جنوب شرقی، ایران و مکزیک برگزار کرده است و در حال حاضر مشغول ساخت ریل قطار پر سرعت به طول ۳ هزار کیلومتر در ترکیه، تایلند، اندونزی و روسیه است.

چین با داشتن ۲۰ هزار کیلومتر خط ریلی قطار پر سرعت در جهان پیشگام است و قرار است این رقم را تا سال ۲۰۲۰ میلادی به ۳۰ هزار و تا سال ۲۰۳۰ به ۴۵ هزار کیلومتر افزایش دهد. در حال حاضر سریع ترین سرعت قطار تندرو این کشور۳۵۰ کیلومتر در ساعت است.لینک منبع

دسته بندی ها: زندگی نو

دیدگاه ها