منو

لامپ های هوشمند چگونه کار می کنند؟

لامپ های هوشمند چگونه کار می کنند؟

لامپ های هوشمند یکی از جدیدترین محصولاتی که توسط شرکت سونی وارد بازار شده است. این لامپ قادر است چندین مسئولیت را به طور همزمان بر عهده بگیرد. از جمله اینکه می توان با سیستم ترموستات و یا سیستم تهویه مطبوع ارتباط برقرار کند. در لامپ های هوشمند سنسورهایی تعبیه شده که  می توان ورود ساکنین به خانه را تشخیص دهد. این لامپها دارای سنسور تشخیص حرکت است و با ورود اعضا خانه، حسگرهای مادون قرمز آن اقدام به روشن کردن تلویزیون می کنند.

یکی از مهمترین ویژگی لامپ های هوشمند، تولید حرارت کمتر و در نتیجه صرفه جویی در مصرف انرژی است. این امر در کاهش هزینه ها موثر است. علاوه بر این می توان از فاصله چند کیلومتری خانه، لامپ های هوشمند را کنترل کرد و با کمک میکروفون و اسپیکری با سایر سیستم های صوتی و تصویری منزل ارتباط برقرار کرد. ساکنین نیز می توانند از طریق این لامپ های هوشمند، از سیستم های صوتی و تصویری استفاده کنند. لامپ های هوشمند دارای یک درگاه کارت حافظه میکرو نیز می باشند که می تواند اطلاعات را در خود ذخیره کند.

لامپ هوشمند

 کاربر می تواند قابلیت های لامپ های هوشمند را به وسیله نرم افزارهایی که بر روی تلفن همراه خود نصب کرده، کنترل و مدیریت کند. همچنین لامپ های هوشمند می توانند همچون اسپیکر عمل کنند البته بدون دستیار صوتی. وجود قابلیت تنظیم لامپ ها، این امکان را به کاربر می دهد که ساعت روشن و خاموش شدن لامپ را تعریف کند. وجود آلارم بیداری در لامپ های هوشمند در زمان صبح از دیگر قابلیت های لامپ هوشمند است. اگر چه گفته می شود قیمت این نوع لامپ بشدت گران است، اما با صرفه جویی هایی که در مصرف انرژی دارد، در طولانی مدت موجب کاهش هزینه ها می شود.

رنگ و میزان روشنایی لامپ های هوشمند نیز قابل تغییر است و می توان از طریق تلفن همراه این امکانات را تنظیم کرد. به همین دلیل برای نشیمن و اتاقهای پذیرایی می توان از رنگ بندی های لامپ نورپردازی زیبایی را بوجود آورد. بطوری که تنها با یک لامپ، چندین رنگ ایجاد کرد.

دسته بندی ها: زندگی نو

دیدگاه ها