منو

لبخند ماشین خودران به عابران!

به گزارش ای ماسیس :

کمپانی تکنولوژی سوئدی Semcon خودرویی خودران را توسعه داده که این توانایی را دارد تا به عابران پیاده لبخند بزند و بدین ترتیب به حل یکی از کلیدی‌ترین مسائل خودروهای خودران کمکی کرده باشد!

وب سایت پدال – شاهین احمدزاده: کمپانی تکنولوژی سوئدی Semcon خودرویی خودران را توسعه داده که این توانایی را دارد تا به عابران پیاده لبخند بزند و بدین ترتیب به حل یکی از کلیدی‌ترین مسائل خودروهای خودران کمکی کرده باشد!

لبخند ماشین خودران به عابران!
رابطه‌ی بین خودروهای خودران و عابران پیاده علیرغم اهمیت بالا از مواردی است که کمپانی‌های معدودی به آن نگاهی عمیق داشته‌اند.

لبخند ماشین خودران به عابران!
تحقیق صورت گرفته از سوی Semcon نشان می‌دهد که ۸۰ درصد عابران پیاده در هنگام عبور از خیابان تماسی چشمی با راننده‌ی خودرو و تائید عبور دارند اما اگر خودرو راننده‌ای نداشته باشد نیاز است که ارتباطی بصری بین خودرو و عابر پیاده برقرار شود. با صورتی خندان،Semcon باور دارد که این عمل راهی برای حل این مسئله است.

لبخند ماشین خودران به عابران!
سیستم اختراعی این کمپانی قادر است تا از دوربین‌ها و تکنولوژی لیزر به منظور درک حرکات سر فرد استفاده کند و زمانی که فردی خیره به خودرو نگاه می‌کند آن را بفهمد. این سیستم سپس می‌تواند با روشنایی موجود در جلوپنجره و به شکل یک خنده به فرد پاسخ دهد و عابر نیز با مشاهده‌ی این علامت از خیابان عبور کند.

لبخند ماشین خودران به عابران!

لبخند ماشین خودران به عابران!

راه‌حلی مشابه توسط کمپانی‌ای آمریکایی نیز توسعه داده شده منتها راه ارتباطی آن با افراد پیاده از طریق اموجی emojis است.لینک منبع

دسته بندی ها: زندگی نو

دیدگاه ها