منو

لوکوموتیوهای برقی زیمنس در راه ایران

به گزارش ای ماسیس :

شرکت زیمنس در ادامه مدرن‌سازی شبکه راه‌آهن ایران، با شرکت مپنا قرارداد امضا کرد. این قرارداد شامل تأمین قطعات ۵۰ لوکوموتیو الکترودیزل برای شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران (RAI) است.

مجله دیجی کالا – اسماعیل دلخموش: شرکت زیمنس در ادامه مدرن‌سازی شبکه راه‌آهن ایران، با شرکت مپنا قرارداد امضا کرد. این قرارداد شامل تأمین قطعات ۵۰ لوکوموتیو الکترودیزل برای شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران (RAI) است. با ورود این لوکوموتیوها، آخرین استانداردهای زیست‌محیطی در ایران پیاده خواهد شد.
لوکوموتیوهای برقی دیزلی زیمنس به ایران می‌رسند
براساس این توافق‌نامه، ماشین‌آلات در کارخانه لوکوموتیوسازی کرج، چهارمین شهر بزرگ ایران، ساخته می‌شوند که تأکیدی بر تلاش‌های مستمر دو شریک تجاری، برای بومی‌سازی است. این قرارداد همزمان با سفر رسمی زیگمار گابریل معاون صدراعظم آلمان و وزیر اقتصاد این کشور به ایران، به امضا رسید. در این سفر، دکتر زیگفرید روس‌وورم عضو ارشد هیات‌مدیره زیمنس، وزیر اقتصاد آلمان را همراهی می‌کرد.

روس‌وورم در این باره اظهار داشت: «زیمنس مفتخر است که از اهداف ایران برای نوسازی زیرساخت‌های راه‌آهن خود، به کمک سیستم‌های راه‌آهن مدرن پشتیبانی ‌می‌کند. ما از همکاری با شرکای خود در گروه مپنا و RAI خرسندیم و به‌دنبال ایفای نقش مؤثر در توسعه اقتصادی پایدار کشور در بخش حمل‌ونقل ریلی به عنوان یکی از مؤلفه‌های کلیدی هستیم.»

از سال ۱۹۶۸، زیمنس همواره در توسعه پروژه‌های زیربنایی کشور مشارکت داشته است. این شرکت متعهد به حمایت از توسعه اقتصادی ایران در زمینه‌های برقی‌سازی خطوط ریلی، اتوماسیون و هوشمندسازی است. بر اساس موافقت‌نامه قبلی زیمنس و مپنا، بیش از ۲۰ توربین گازی و همچنین ژنراتور مرتبط با آن‌ها طی چهار تا پنج سال آینده، تحویل داده خواهند شد.

دکتر محسن نایب‌زاده، مدیرعامل شرکت زیمنس در ایران، در این باره گفت: «بیش از ۱۵۰ سال است که زیمنس، در ایران فعالیتی بومی دارد. با برنامه‌ریزی کشور برای گسترش شبکه راه‌آهن به ۲۵۰۰۰ کیلومتر تا سال ۲۰۲۵، جمعیت نزدیک به ۸۰ میلیونی ایران، به شکل فزاینده‌ای از این برنامه بهره‌مند خواهد شد. این فرصت بی‌نظیر، نه‌تنها شهرهای بیشتری در ایران را به هم متصل می‌کند، بلکه سفر کردن مردم را نیز سرعت می‌بخشد.»لینک منبع

دسته بندی ها: زندگی نو

دیدگاه ها