منو

ماموریت فضایی چین با موفقیت اجرا شد

به گزارش ای ماسیس :

در حالی که اقتصاد کشور چین در شرایط خوبی به سر نمی برد و رشد آن با کاهش رو به روست، به نظر می رسد این کشور قصد دارد در زمینه های دیگری رشد کند و به موفقیت دست یابد.

وب سایت تک شات: در حالی که اقتصاد کشور چین در شرایط خوبی به سر نمی برد و رشد آن با کاهش رو به روست، به نظر می رسد این کشور قصد دارد در زمینه های دیگری رشد کند و به موفقیت دست یابد.
ماموریت فضایی شنژو-11 چین با موفقیت اجرا شد

این کشور امروز موفق شد فضاپیمای Shenzhou 11 خود را با موفقیت به فضا پرتاب کند. قرار است شنژو-۱۱ به مدت ۳۰ روز در آزمایشگاه فضایی تیانگنگ ۲ بماند. فضاپیمای شنژو-۱۱ دارای دو فضانورد است: جینگ هایپنگ ۵۰ ساله و چن دونگ ۳۷ ساله.

شی جین پینگ، رییس جمهور چین، از فضانوردان این کشور دعوت کرده تا در زمینه برنامه های فضایی انسان محور پیشرفت کنند و بیش از پیش آن را گسترش دهند. به عقیده او، با پیشبرد این هدف، مردم چین می توانند در زمینه فضا و نجوم حرف های بیشتری برای گفتن داشته باشند. در نتیجه این پیشرفت، چین می تواند تبدیل به یک قدرت بزرگ فضایی شود.

مدتی است که چین در عرصه بین کهکشانی فعال تر شده است. ماه پیش این کشور از آزمایشگاه بزرگ فضایی تیانگنگ ۲ پرده برداری کرد و در ماه ژوئن نیز موشک‌ حامل جدید خود موسوم به Long March 7 را از یک پایگاه فضایی جدید به فضا پرتاب کرد.

چین در زمینه ارسال فضانوردان به فضا و به خصوص سیاره سرخ تنها نیست و در حال حاضر سازمان فضایی آمریکا یعنی ناسا در این خصوص تلاش های بسیاری از خود نشان داده است. هفته گذشته رییس جمهور فعلی آمریکا، باراک اوباما، پیش بینی کرده بود که ناسا تا سال ۲۰۳۰ انسان ها را بر روی سیاره مریخ فرود خواهد آورد.لینک منبع

دسته بندی ها: منتخب

دیدگاه ها