منو

مدل جدید لامبورگینی Huracan LP 580-2

رانندگی وقتی جالب میشود که متوجه میشوید تنها در حال راندن خودرو نیستید بلکه شبیه یک راننده واقعی عمل میکنید. هنگامی که پشت فرمان بهترین و خالص ترین هیجانات را تجربه میکنید و سطح اندورفین خون شمارا افزایش میابد.
۶ سال پیش لامبورگینی مدل Huracan را جایگزین Gallardo کرد، جدیدترین خودرو از این خانواده LP 580-2 نام دارد که با Ferrari 488 و McLaren 650s رقابت میکند.
برخلاف مدل های قلبی که دیفرانسیل جلو و عقب بودند مدل جدید اوراکن دیفرانسیل عقب بوده و با ۱۳۸۹ کیلوگرم وزن ۳۳ کیلوگرم  سبک تر از مدل LP 610-4 میباشد که ۴۰% آن در جلوی اتومبیل و ۶۰% در عقب متمرکز شده است، سیستم تعلیق یا فنربندی قوی تر، حداکثر سرعت ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت، گیربکس ۷ سرعته دوئل کلاچ، شتاب صفر تا صد ۳.۴ ثانیه و شتاب صفر تا دویست ۱۰.۱ ثانیه، موتور ۵.۲ لیتری دی تیون شده V10 با ۵۷۲ اسب بخار قدرت که باعث میشود در شتاب صفر تا صد فقط ۰.۲ ثانیه نسبت به مدل قبل کندتر عمل کند. گشتاور انجین ۵۴۰ نیوتن متر، کمک فنرهای سخت تر و قوی تر و میله های ضد چرخش تعبیه شده در سیستم تعلیق که سبب میشود اوراکن نسبت به مدل قدیمیه Gallardo LP 550-2 در پیچ ها ۵۰% مستحکم تر و بهتر عمل کند. امکان جابه جا شدن بین درایو مد های مختلف از طریق دکمه ای روی فرمان میسر است.
از دیگر ویژگی های اوراکن تکنولوژی کاهش قدرت سیلندر است که اجازه میدهد اتومبیل ۵ سیلندر از ۱۰ سیلندر خود را هنگام حرکت در سرعت های ثابت خاموش کند. موتور دی تیون شده و ضعیف تر و همینطور دیفرانسیل عقب بودن در کاهش تولید کربن دی اکسید از ۲۹۰ گرم در کیلومتر به ۲۷۸ گرم در کیلومتر نسبت به مدل قبل موثر است.
این تغییرات در جاده نیز محسوس است اما فقط توسط چشمان تیز بین، مدل جدید اوراکن توسط متخصصین آیرودینامیک لامبورگینی و تیم طراحی Centro Stile بازطراحی شده است.
در قسمت جلو ست جدیدی از محار کننده های هوا تعبیه شده که نیروی وارد بر محور جلوی اتومبیل را برای ثبات بهتر افزایش میدهد در قسمت عقب نیز اسپویلری به منظور بهتر شدن و پخش شدن جریان هوا وجود دارد.
قیمت تایید شده این ماشین در اروپا ۱۵۰هزار یورو است که حدود ۵۳هزار یورو نسبت به مدل قبل کمتر است. انتظار میرود اوراکن در بریاتانیا به قیمت ۱۴۰هزار پوند عرضه شود.

دسته بندی ها: زندگی نو, ویژه

دیدگاه ها