منو

مدیریت سیستم های گرمایشی هوشمند

مدیریت سیستم های گرمایشی هوشمند

روزگاری آتش و  بخاری و مواد نفتی به عنوان تنها راه گرمایش خانه ها بود و پس از آن شاهد ساخت وسایل گرمایشی الکترونیکی بود. این در حالی است که در چند سال اخیر، سیستم گرمایشی نیز همچون سایر اجزای خانه قابل مدیریت و کنترل است. سیستم های گرمایشی هوشمند زندگی را برای ساکنین امن تر و راحتتر و امکان کنترل از راه دور را نیز فراهم کرده است.

به گونه ای که کاربران می توانند با استفاده از گوشی های همراه خود، سیستم های گرمایشی هوشمند را از فاصله چند کیلومتری کنترل و مدیریت کنند. سازندگان سیستم های گرمایشی هوشمند هدف خود را از راه اندازی این سیستم، صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین جلوگیری از وقع برخی حوادث مرگبار عنوان کرده اند.

سیستم گرمایشی هوشمند

یکی از شرکتهای پیشرو در زمینه راه اندازی سیستم های گرمایشی هوشمند، شرکت هونی ول اوهوم (Honeywell Evohome) است که به کاربران اجازه کنترل رادیوتر را داده است. از سوی دیگر کاربران را قادر می سازد تا در ۱۲ نقطه دمای رادیاتور را کاهش و در عین حال نیز درجه حرارت سیستم را در کل خانه افزایش دهد. سیستم گرمایشی هوشمند دارای تنظیمات از پیش تعیین شده است که با IFTTT سازگار است.

این سیستم دارای ترموستات هوشمند است و اگر چه تاکنون برای خانه های کوچک موفق عمل کرده اما پیش بینی می شود در آینده ای نه چندان دور، در خانه های با وسعت بالا نیز مناسب باشد. سیستم های گرمایشی هوشمند به کاربران اجازه می دهد تا اتاق را منطقه ای کرده و براساس قسمت بندی، دمای حرارت را مشخص کنند.

یک نکته مهم برای راه اندازی این سیستم، استفاده از ترموستات های متعدد در قسمت های مختلف خانه است. از دیگر ویژگی های سیستم های گرمایشی هوشمند امکان اتصال به وای فای است. در این صورت می توان با استفاده از گوشی، تنظیمات سیستم گرمایشی را تغییر داد. سقف و کف خانه مهمتریم قسمت هایی است که گرما از طریق آن ارد خانه می شود. تنها عیب این سیستم هزینه باید نصب است که به دلیل الکترونیکی بودن، نیازمند هزینه زیادی جهت راه اندازی است.

دسته بندی ها: زندگی نو, ویژه

دیدگاه ها