منو

مدیر عامل شرکت O2: بستن قرار داد خرید گوشی های هوشمند

رونان دان مدیر عامل شرکت O2 از ترخیص کالاهای جدید در گمرک سخن گفت و با امیدواری تمام از بسته شدن یک قرار داد ۱۰ میلیارد یوروی برای خرید گوشی های هوشمند تا آوریل سال ۲۰۱۶ صحبت کرد. در کمیسیون اروپا به تازگی یک تحقیقات گسترده صورت گرفته که از کاهش رقابت و تاثیرات منفی آن بر بازار سخن گفته است. براساس این تحقیقات، کاهش رقابت منجر به افزایش قیمت ها و به تبع کاهش مشتریان می شود. این امر همچنین با سرمایه گذاری کمتر نیز مواجه می شود. با این حال، پس از انتشار خبر رونان از میزان نگرانی ها نسبت به بازار گوشی های همراه در اروپا کاسته شد.

رونان دان در این رابطه می گوید: «من با اعتماد به نفس تمام از رفع موانع قانونی برای معاملات مربوط به گوشی های هوشمند صحبت می کنم. بازار انگلستان در حال تغییر است و از این پس شاهد ورود رقیب بزرگ BT / EE هستیم که به عنوان یک قهرمان در بازار گوشی های هوشمند مطرح شده و می تواند به اندازه کافی در این بازار رقابت ایجاد کند.»

این امر به معنای افزایش رقابت، شکستن قیمت ها و در نتیجه ورود سرمایه گذاری  که یک امتیاز برای مشتریان نیز محسوب می شود.

گوشی های هوشمند

در این رابطه مدیر عامل شرکت EE، اسوانتی اولاف به وضعیت گذشته بازار گوشی های هوشمند در اروپا اشاره می کند و می گوید: «اروپا نیز همپای با سایر کشورهای دنیا شاهد افزایش قیمت در گوشی های همراه بوده است. من به تازگی یک بررسی کرده و متوجه شدم که مشکل قیمت گذاری هایی تلفن همراه در اتریش یا انگلستان نیست بلکه باید علت را ایالات متحده و ژاپن به عنوان سازندگان اصلی جستجو کنیم.»

وی در ادامه می گوید: «چیزی که اکنون بازار گوشی های هوشمند اروپا نیاز دارد، شکستن قیمت است که با ورود محصولات جدید صورت می گیرد.»

تلاش برای ورود محصولات جدید می تواند تا سقف ۱۴ میلیون کاربر را تحت پوشش قرار دهد. به طوری که ۹۳ درصد مردم انگلستان نیز خواهان ورود گوشی های هوشمند جدید هستند. سرانجام اینکه سرمایه گذاری ها در بخش ورود محصولات جدید نیز افزایش پیدا می کند.

دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها