منو

مراحل سرمایه گذاری برای یک استارت آپ موفق

مراحل سرمایه گذاری برای یک استارت آپ موفق

استارت آپ نیز همچون پروژه های دیگر نیازمند صرف زمان و همچنین انرژی است. اما توانایی برنامه ریزی و همچنین در پیش گرفتن یک استراتژی که نهایتا موفقیت استارت آپ را به دنبال داشته باشد، کمی دشوار بوده و نیازمند بکارگیری تکنیک ها و فنون خاصی است. شروع سرمایه گذاری به نظر اهمیت بیشتری در موفقیت استارت آپ دارد. شروع سرمایه گذاری نیز با طی کردن چندین مرحله صورت می گیرد که عبارت است از:

  • مرحله پیشابذری

در این مرحله استارت آپ هنوز به شکل ایده می باشد و برای آن تصمیم گیری جدی گرفته نشده است. در این مرحله تردید و دو دلی یکی از شاخصه های بازر است. سرانجام با تصمیم گیری از به مرحله سرمایه گذاری وارد می شویم.

  • مرحله بذر و کشت ایده

در این مرحله ایده اولیه استارت آپ پا به اجرا می گذارد و فرآیند کار آغاز می شود. در این مرحله تلاش برای جذب سرمایه گذار صورت می گیرد.

  • مرحله تولید محصولات

زمانی که استارت آپ آغاز می شود، باید برای خدمات و محصولات تصمیمات جدید گرفته می شود. به کارگیری نیروهای متخصص برای تولید، یکی از ویژگی های این مرحله است.

استارت آپ

  • مرحله فروش و ارائه خدمات

در این مرحله محصولات تولید شده و خدمات باید در اختیار مشتریان قرار بگیرند. با ورود محصولات به بازار، از میزان ریسک پذیری کم می شود و به جای آن فعالیت ها رونق می گیرد.

  • اولین فروش

فروش شاید سخت ترین مرحله استارت آپ باشد. در ابتدا ممکن است به میزان مورد توجه محصولات فروش خوبی نداشته باشند. اما به مرور زمان این مقدار افزایش می یابد.

  • استقرار بازار

میزان فروش تعیین کننده موفقیت استارت آپ است. به این معنا که هر چقدر فروش محصولات بیشتر باشد، موفقیت استارت آپ نیز تضمین می شود. این در حالی است که بازاریابی و تبلیغات صحیح می تواند در افزایش مشتریان نقش مهمی را ایفا کند.

  • مرحله فروش تجاری

در نهایت کسب و کار نوپا باید به رشد قابل توجهی برسد. در این مرحله فروش تجاری به میزان قابل توجهی رسیده به طوری که مدیران پروژه به هدف اولیه خود دست پیدا کرده اند. اما رسیدن به این مرحله نیازمند صرف زمان و انرژی است. از سوی دیگر به کار بردن استراتژی های افزایش فروش می تواند دستیابی به این مرحله را سرعت ببخشد.

دسته بندی ها: کسب و کار دیجیتال

دیدگاه ها