منو

مشخصه های سیستم اطفا حریق هوشمند

مشخصه های سیستم اطفا حریق هوشمند

وجود سیستم اطفا حریق یکی از ملزومات هر ساختمانی است که به ویژه در ساختمانهای بزرگ و برجها وجود آن ضرورت می یابد. تولید کنندگان سیستم اطفا حریق تلاش زیادی برای هوشمندسازی این ابزار نموده اند بطوری که این سیستم می تواند بواسطه یک پنل مرکزی، اعلام حریق نماید و آژیر خطر را به ساکنین ساختمان اعلام کند. سیستم اطفا حریق هوشمند می تواند در تمامی ساختمانهای تجاری، مسکونی، بیمارستان ها و جایگاه های سوخت و … استفاده شود.

 این سیستم به شکل وایرلس و بدون سیم است که به سنسورهای حساس مجهز است. این سنسورها به شدت به دود و حرارت حساس هستند و زمانی که در ساختمان اتفاقی رخ دهد، سنسورها سریعا از آن اطلاع پیدا و محل دقیق حرارت را به ساکنین ساختمان اعلام می کنند.

سیستم اطفا حریق هوشمند

یکی دیگر از قابلیت های سیستم اطفا حریق هوشمند، صدور فرمان اجرای اصفا حریق است که به شکل خودکار انجام می شود. از دیگر امکانات این سیستم می توان به مدیریت ۲۴ منطقه از ساختمان اشاره کرد. بطوری که بطور همزمان می تواند تا ۲۴ ناحیه از ساختمان را کنترل کند. تعداد ۹۰ دتکتور بر روی سیستم اطفا حریق هوشمند نصب می شود. همچنین این سیستم به وسیله باطری های V-DC قابلیت شارژ دارد.

از جمله مزایای دیگر سیستم اطفا حریق هوشمند می توان به عدم نیاز به سیم اشاره کرد که این امر موجب بالا رفتن ضریب امنیتی ساختمان می شود. علاوه بر این نصب سیستم در زمان کوتاهی انجام می شود. سیستم را می توان به راحتی جا به جا کرد بدون اینکه به آن صدمه ای وارد شود. اضافه کردن باطری پشتیبان سیستم برای مواقعی که برق قطع می شود، از دیگر قابلیت های سیستم اطفا حریق هوشمند است.

امکان آنتن دهی و ایستگاه گذاری به منظور افزایش فاصله به میزان مورد نیاز و همچنین امکان اجرای سیستم اطفا حریق هوشمند بر روی هر یک از واحدهای ساختمان نیز موجب محبوبیت این سیستم شده است. فرمان فعالسازی سیستم اطفا حریق می تواند از قبل تنظیم شود. این سیستم دارای کنترل مرکزی بی سیم است که مدیریت آن را برای ساکنین ساختمان تسهیل می کند. در سیستم اطفا حریق هوشمند از سنسورهایی استفاده می شود که توسط اداره آتشنشانی به تایید رسیده اند.

دسته بندی ها: زندگی نو

دیدگاه ها

  • ارسال شده: ۱۹ بهمن ۹۶ ۱۵:۰۷

    مهردادسعیدی

    سلام من مهندس پروژه برق توی بوشهر هستم میخواستم در رابطه با خرید این نوع سیستم با هم همکاری داشته باشیم