منو

مقایسه میان برای تعیین کیفیت صدای تلفن های همراه

در ابتدای سال ۲۰۱۶ کیفیت صدای تلفن های همراه بررسی شده اند. در این میان می توان از گوشی های سامسونگ گلکسی S6 نام برد که در آزمون بلند گوشی توانسته است رتبه خوبی را از آنِ خود کند. همچنین گوشی آیفون ۶، HTC ONE M9، گوشی ال جی G3، مایکروسافت Lumia 950، گوشی One pluse 2، سونی اکسپریا Z5 نیز بهترین کیفیت صدا را دارند.

زمانی که از ساختار و شکل ظاهری گوشی های همراه سخن به میان می آید، هر کس یک برند را انتخاب می کند و از میان برندهای مختلف نیز یک گوشی را سرآمد می داند. اما برخی فاکتورها از جمله کیفیت صدای تلفن های همراه در ردیف ویژگی های منحصر به فرد یک گوشی محسوب می شود که سلیقه ای نیست.

کیفیت صدای تلفن های همراه

در گوشی هایی که کیفیت صدای بالاتری دارند، در آنها کدک های صوتی موجود در داخل چیپ ست وجود دارد  که موجب تقویت صدای تلفن می شود. برخی از کاربران هنگام استفاده از گوشی صدای آن به صورت هدفون و گاهی نیز از طریق بلند گو به موسیقی گوش داده و یا فیلم ها را تماشا می کنند. در گوشی های با کیفیت برتر، aptX از سیستم صوتی یا بلند پشتیبانی می کند و کدک صوتی توسط بلوتوث برای انتقال فرکانس های صوتی با کیفیت بالاتر استفاده می شود.

برای اینکه مقایسه میان گوشی های برتر عادلانه انجام شود، هر یک از آنها در یک اتاقها و در زمان های مختلف با هدفون و بلندگو صدا پخش می کنند. در این صورت می توان یک نتیجه عادلانه بین آنها گرفت. در بررسی هایی که میان گوشی ها صورت گرفته، اجزای صوتی داخلی هر یک از گوشی ها شامل تجهیزاتِ £ ۴۲۵ و مانیتور به £ ۵ است. همین عامل موجب تفاوت این گوشی ها با نسخه های قبل شده است.

به منظور اطمینان از کیفیت صدا در  گوشی ها آزمایش های مختلفی با استفاده از انواع آهنگ ها با کیفیت متفاوت صورت گرفته که پایین ترین نمونه آهنگ ما در ۲۵۶kbps و ۴۴.۱kHz MP3 بود. این استاندارد موسیقی پیش فرض است که در واقع در هنگام خرید آهنگ های صوتی MP3 در وب سایت هایی همچون آمازون دیده می شود.

دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها