منو

نحوه سرمایه گذاری برای استارت آپ ‎ها‎

زمانی که برای استارت آپ ایده پردازی شد، نوبت به اجرایی شدن آن می رسد. اما از آنجا که اجرای ایده ها نیاز به سرمایه گذاری دارد،  نحوه جمع آوری سرمایه و همچنین چگونگی مصرف و استفاده از آن اهمیت پیدا می کند. سرمایه یکی از ملزومات تمام کسب و کارهای فارغ از کوچکی و بزرگی، زمینه فعالیت، موضوع، هدف و … است. اما چگونگی جمع آوری سرمایه برای هر یک از کسب و کارهای با یکدیگر متفاوت است. میزان سرمایه ای که برای استارت آپ ها مشخص می شود، براساس میزان بازدهی و سودآوری آن می باشد. در این صورت برای یک استارت آپ با بازدهی کم نمی توان سرمایه بسیار زیادی را در نظر گرفت.

  • مراحل جمع آوری سرمایه برای استارت آپ
  • مشخص کردن هدف

هدف مشخص کننده استراتژی ها و برنامه است. با مشخص شدن هدف، می توان یک پیش بینی تقریبی از فعالیت ها و تلاش ها داشت. زمانی که هدف بررسی شود، میزان سودآوری نیز مشخص می شود. در این صورت است که با قاطعیت می توان میزان سرمایه را نیز براساس پیش بینی های صورت گرفته تعیین کرد. میزان سرمایه گذاری برای استارت آپ، باید به گونه ای باشد که نهایتا به خسارت تبدیل نشود و میزان سوددهی آن متناسب با میزان سرمایه گذاری در ابتدای کار باشد.

  • تحقیق در مورد هدف

تنها با تجسم یک هدف نمی توان سرمایه زیادی را جمع آوری و سپس برای فعالیت اقدام کرد. چه بسا با هدف غیرواقعی و یا غیرقابل اجرا شدن باشد. همچنین ممکن است راه های رسیدن به هدف بسته و ناهموار باشند که در نتیجه تلاش ها را با شکست مواجه می کند. به همین دلیل قبل از سرمایه گذاری باید به دقت هدف مورد نظر و شرایط دستیابی به آن بررسی شوند. برای این کار باید به فاکتورهایی همچون کاربردی بودن ایده، بررسی فعالیت رقبا، مزیت‎ها‎ی یک ایده‎ نسبت به شرکت‎ها‎ی رقیب و … اهمیت پیدا می کنند.

استارت آپ

  • داشتن شرایط لازم برای دستیابی به هدف

با مشخص شدن هدف باید شرایط روحی و ویژگی های اخلاقی نیز مورد بررسی قرار بگیرند. برای مثال وجود برخی مشخصه ها همون داشتن پشتکار، تلاشگر بودن، داشتن روحیه همکاری، سرعت عمل، نبوغ و ایده پردازی و … برای دنبال کردن یک استارت آپ اهمیت دارد.

  • برنامه ریزی برای شروع استارت آپ

با طی کردن مراحل قبلی، نوبت به برنامه ریزی و در پیش گرفتن استراتژی مشخص می رسد. در این صورت باید با برنامه زمانی مشخص کرد و امور را براساس دوره های زمانی تقسیم بندی نمود.

دسته بندی ها: کسب و کار دیجیتال

دیدگاه ها