منو

نقد و بررسی هدست های واقعیت مجازی Samsung Gear VR

هدست های واقعی مجازی Samsung Gear VR نیز توانسته است همراه با سایر برندها بازار زیادی را به خود اختصاص دهد. این هدست ها شباهت زیادی به گیم پد دارند و هیچ شباهتی با ریموت Daydream ندارد. شرکت سامسونگ برای تولید هدست های واقعی مجازی Samsung Gear VR ساختار و اندازه آن را تغییر نداده و همچون دیگر هدست ها اندازه مشخصی را در نظر گرفته است.

این هدست کاملا هوشمند بوده که به دلیل آنکه به تازگی وارد بازار شده، هنوز اطلاعات زیادی از آن در دسترس نیست. اما در بازار اروپا با قیمت ۹۹ دلار به فروش رسیده است. در گذشته نسخه قدیمی تر هدست های واقعی مجازی Samsung Gear VR وارد بازار جهانی شده بود کاربران می تواند با استفاده از تلفن سامسونگ از آن استفاده کنند.

شرکت سامسونگ اعلام کرده که کاربران این هدست نباید آن را در زیر نور مستقیم خورسید استفاده کنند. زیرا در این هدست لنزهای ذره بینی استفاده شده است. در صورتی که در معرض نور خورشید قرار بگیرد، نور در یک قسمت تمرکز می شود و در نتیجه به هدست و تلفن همراه گرمای زیادی را وارد می کند. نهایتا موجب ذوب شدن نمایشگر هدست و گاهی آتش گرفتن تلفن همراه می شود.

هدست های واقعیت مجازی

هدست های واقعی مجازی Samsung Gear VR به دلیل تازگی مشکلات زیادی نیز دارد و ممکن است اسیب های جدی به ناحیه چشم کاربران وارد کند. اگر چه شرکت سامسونگ تلاش کرده تا در صفحه نمایش از شیشه های رفلکس استفاده کند، اما هنوز در مرحله آزمایش است. به همین دلیل تاکید زیادی می شود که در استفاده از هدست ها نباید زیاده روی کرد.

هدست های واقعی مجازی Samsung Gear VR می تواند برای گوشی های Galaxy S7, Galaxy S7 Edge، Galaxy S6 ، Galaxy S6 Edge، Galaxy S6 Edge+  و  Galaxy Note 5 استفاده شود. یک خبر خوش اینکه شرکت سامسونگ برای این هدست از برنامه ای جدید به نام Gunjac استفاده کرده است که توسط استودیوی CCP در دست ساخت است. علاوه بر این، کاربران این هدست می توانند با استفاده از برنامه مذکور، به وبسایت هایی همچون یوتیوب رفته و کلیپ های ویدئویی مورد نظر خود را مشاهده کنند.

دسته بندی ها: نقد و بررسی

دیدگاه ها