منو

نقش شبکه های اجتماعی در موفقیت کسب و کارهای دیجیتالی

نقش شبکه های اجتماعی در موفقیت کسب و کارهای دیجیتالی

این روزها شاهد حضور جمع وسیعی از کاربران گوشی های هوشمند در شبکه های اجتماعی هستیم. این امر تا  جایی پیش رفته است که بسیاری از صاحبان مشاغل و مدیران شرکت ها با استفاده از حضور گسترده کاربران، سعی در معرفی محصولات و خدمات خود دارند. این امر به رونق و کسب و کارهای دیجیتالی انجامیده است.

اخیر یکی از مجلات مشهور با نام نکست وب در رابطه با تاثیر شبکه های اجتماعی بر گسترش و توسعه کسب و کارهای دیجیتالی گزارشی انجام شد که در آن از شبکه های اجتماعی به عنوان یک منبع قدرت بی همتا برای معرفی و تبلیغات محصولات یاد شده است. براساس برآورده شده که میزان کاربران شبکه های اجتماعی تا میزان ۳ میلیارد  نفر خواهد رسید که این میزان می تواند بر توسعه و رونق کسب و کارهای دیجیتالی تاثیرات شگرفی بر جای بگذارد.

 

کسب و کار اینترنتی

یک محقق شبکه اینترنتی و تحلیلی در مجله نکست وب، به نام متیو کلادر، در جدیدترین گزارش خود با عنوان چرا هر کسب و کار اینترنت برای توسعه و رونق خود نیازمند جمع وسیعی از کاربران است؟ در پاسخ به این سوال میزان  اهمیت روز افزون نقش شبکه های اجتماعی را در تقویت کسب و کارهای دیجیتالی مورد بررسی قرار گرفته و کاربران شبکه های اجتماعی همچون ابزاری برای تبلیغ و معرفی گسترده یک محصولات به طیف متنوعی از مخاطبان بالقوه یا بالفعل در سراسر جهان عمل می کنند.

متیو کلادر به اینستاگرام، لینکدین و فیسبوک به عنوان مهمترین شبکه های اجتماعی نگاه می کند و بر این نظر است که این شبکه ها در گسترش ظرفیت های اطلاع رسانی و بازاریابی غیر مستقیم شرکت های نوپا نقش بسزایی را ایفا می کنند.

در حال حاضر وجود گوشی های هوشمند دسترسی کاربران را به اینترنت تسهیل کرده است که همین امر موجب شده تا بسیاری از شرکت ها در فکر بهره برداری از این فرصت باشند. آنها بدون هیچ معطلی اقدام به راه اندازی کمپین های تبلیغاتی کرده اند که در آن اطلاعاتی در رابطه با خدمات و تولیدات در اختیار طرفداران کمپین قرار می گیرد. تکرار مداوم نام تجاری یا برند موجب می شود تا مخاطب با آن همنوا شود و پس از مدتی برای خرید محصولات اقدام کند. این امر به تدریج بسیاری از کاربران را از حالت بالقوه به مشتریان وفادار تبدیل می کند و بر کسب و کارهای دیجیتالی تاثیرات مطلوبی بر جای می گذارد.

 

 

دسته بندی ها: کسب و کار دیجیتال

دیدگاه ها