منو

نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۶: ۵ تا از بهترین خودروها

نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۶: ۵ تا از بهترین خودروها

نمایشگاه خودرو ژنو احتمالا جذاب ترین و محسور کننده ترین است. سازندگان بدنه اتومبیل و طراحانی همچون  Touring Superleggera و Pininfarina در این نمایشگاه حضور دارند. برندهای لوکس و کارآمد نقش بسیار مهمی در شهر زیبای ژنو که بر روی سواحل دریاچه ژنو سوار است ایفا می کنند. نمایش امسال، به دلیل مشکلات و خصومت بین سازمان حفاظت محیط زیست آمریکای شمالی و وولکس واگن تحت الشعاع قرار گرفت. برق رسانی نیز نسبت به سال های قبل موضوعی جهانی تر شد. با ای ماسیس در بررسی پنج تا از بهترین خودروهای امسال همراه باشید.

 

Bugatti Chiron
bugatti-chiron-unveil_827x510_81456819513
بسیاری از تماشاچیان شک داشتند که لوکس ترین برند وولکس واگن بتواند این پروژه جاه طلبانه رو عملی کند اما خلاف این امر بهشون ثابت شد. با ۱۵۰۰ اسب بخار از یک موتور تقویت شده W-16 و حداکثر سرعت ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت، کایرن نسبت به مدل قبل ینی ویرون خیلی بهتر شده است. بوگاتی زمان زیادی رو صرف برطرف کردن مشکلات حرارتی و آیرودینامیک این ماشین کرده و نتایج آن نیز خیره کننده بوده اند. سرعت سنج کایرن تا ۵۰۰ کیلومتر بر ساعت شماره گذاری می شود!
Mercedes-Benz C-Class Cabriolet

mercedes-benz-c-class-cabriolet_827x510_61457030282
این مورد به خاطر این انتخاب شده که نسبت به مدل های جدیدی که امسال بعد از کلاس ای، کلاس سی کوپه، اس ال و اس ال سی رونمایی شد خیلی بهتر اجرایی شده و اکثر این مدل ها در نمایشگاه نیویورک و بیجینگ (پکن) نیز رونمایی می شوند. مدیر طراحی، Gorden Wagener انصافا تحول چشمگیر، با احساس و خالصانه ای در این برند ایجاد کرده است. اگردر مورد اهمیت طراحی زیبا در موفقیت یک برند به دنبال دلیل هستید بهتر از مرسدس بنز پیدا نمی کنید!
 Porsche 911 R

porsche-911r_827x510_81457030143
این مدل ۹۱۱ با موتور آسپیریت طبیعی ۵۰۰ اسب بخاری ۹۱۱ GT3 عرضه می شود ولی بدنه تمیزتر و به جای ترانسمیشن ۷ سرعته نفرت انگیز یا ۷ سرعته دوئل کلاچ اتوماتیک که در مدل های قبلی ۹۱۱ وجود داشت، ترانسمیشن ۶ سرعته دستی دارد. این خودرو متقاضیان زیادی داشته ولی آیا پورش واقعا به این موضوع توجه کرده است؟ تنها ۹۹۱ نمونه از این مدل ساخته خواهد شد و به تقاضاهای بیشتر در آینده رسیدگی می شود.
Volvo

volvo_827x510_51457030069
تحت ایده و طراحی مدیر، Thomas Ingenlath که همین سمت رو قبلا در Audi و Skoda داشت. ولوو زبان طراحی استوار و متمایزی رو به وجود آورده است. ایده طراحی داخل خودرو توسط Robin Page، طراح اسبق کمپانی Bentley داده شده است.

 Jaguar Land Rover

jaguar-land-rover_827x510_61457029984
الگوی طراحی این کمپانی بریتانیایی که در سال ۲۰۰۸ توسط هندوستان خریداری شد از یک شکل مبهم و قدیمی به ماشین هایی با تاکید بر طراحی و عملکرد بهتر تغییر یافته است. تعداد کمی از ماشین های اسپرت به اندازه Jaguar F-Type شگفت انگیز و شوق آور هستند و همینطور Land Rover Discovery Sport که در گروه خودش ممکن است بهترین رغیب به شمار بیاید. ولی شاید این کمپانی باید از ساختن نسخه سقف باز Range Rover Evoque خودداری کند چون بدون خط سقف این اس یو وی جعبه ای مانند و خیلی چاق به نظر می رسد.

دسته بندی ها: زندگی نو, ویژه

دیدگاه ها