منو

نمایشگرهای شناور به واقعیت می پیوندند

به گزارش ای ماسیس :

امروزه بازاریابی صفحه نمایش ها بر اساس میزان رزولوشن آنها انجام می شود اما در مورد یک صفحه نمایش شناور چه نظری خواهید داشت؟

وب سایت تک شات: امروزه بازاریابی صفحه نمایش ها بر اساس میزان رزولوشن آنها انجام می شود و ما شاهد عباراتی مثل ۴K، ۵K و حتی ۸K هستیم که نشاندهنده کیفیت صفحه نمایش ها هستند. از سوی دیگر همه ما می دانیم که این صفحه نمایش ها چطور یک راه طول و دراز را طی کرده اند تا به طراحی غیر قابل باور امروزی که بسیار باریک و بدون حاشیه هستند دربیایند. همچنین باید در نظر داشته باشیم که این طراحی ها در آینده نیز تغییر خواهد کرد اما فکرش را بکنید، در مورد یک صفحه نمایش شناور چه نظری خواهید داشت؟
نمایشگرهای شناور در آینده به واقعیت می پیوندند

اخیراً محققین دانشگاه Sussex و Bristol یک صفحه نمایش جدید ساخته اند که می تواند در هوا شناور باشد و این ماهیت شناور بودن به دلیل استفاده از امواج آلترا سونیک ایجاد می شود. این صفحه نمایش ها JOLED نام گرفته اند و همانطور که در ویدیوی زیر مشاهد می کنید، محققین تکنولوژی خود را با استفاده از دانه های ریز پلی استایرن به نمایش گذاشته اند. این ذرات به کمک اسپیکرهای نصب شده در بالا و پایین محفظه، به حالت شناور در می آیند. هر دانه در جعبه آلتراسوند مخصوص به خودش قرار گرفته است.

با پخش صدا، دانه ها به حرکت در می آیند و موقعیت خود را تغییر می دهند. پس از این مرحله محققین تلاش کرده اند که یک طرف این دانه ها را به رنگ مشکی دربیاورند و آنها را در دی اکسید تیتانیوم غوطه ور کنند. در نهایت این ذرات به دانه هایی تبدیل می شوند که می توانند تغییر مسیر داشته باشند و در نتیجه رنگ های متفاوتی (مشکی و سفید) را به نمایش بگذارند.

مطمئناً این محصول یک صفحه نمایش با رزلوشن بسیار بالا نیست چرا که از دانه های ۶ در ۷ تشکیل شده است اما می توان آن را به چشم یک دستاورد بسیار جالب نگاه کرد. همچنین برخی از کاربردهای بالقوه این صفحه نمایش در حوزه تبلیغات و توریسم نی معرفی شده اند.

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید:
نمایشگرهای شناور در آینده به واقعیت می پیوندندلینک منبع

دسته بندی ها: منتخب

دیدگاه ها