منو

نکات مهم در کسب و کارهای دیجیتالی

نکات مهم در کسب و کارهای  دیجیتالی

رفتن در مسیر کسب و کارهای دیجیتالی بدون داشتن راهنما و نقشه ممکن نیست. بسیاری بدون توجه به این موضوع، وارد حوزه استارت آپ شده که ممکن است با شکست مواجه شده و از ادامه کار ناامید شوند. این در حالی است که توجه به برخی اصول می تواند راه موفقیت را هموار کند. در زیر به چندین مورد اشاره می کنیم.

  • داشتن سعه صدر

ویلیام ولفرام به عنوان یکی از بنیانگذار شرکت تجارت الکترونیکی DealDash می گوید: «وقتی صاحبان ایده در جستجوی سرمایه‌گذار برای عملی کردن طرح‌های با انتقاد و ترشرویی دیگران روبه‌رو می‌شوند، نباید دلزده شده و میدان را خالی کنند.» بنابراین توانایی مقابله با نظریات مخالف و استفاده از انتقادهای سازنده اولین نکته برای کسب و کارهای دیجیتالی است.

  • داشتن ذهن خلاق و ایده پرداز

توانایی ایده پردازی یکی از دیگر از شرایط مهم برای کسب و کارهای دیجیتالی است. در این رابطه ایکا پانانن بنیانگذار شرکت «سوپر سل» (Supercell) توانست با دو محصول بازی استراتژیک جنگی Clash of the Clans و بازی دیگری به نام Hay Day، برند خود را مطرح کند. این شرکت رمز موفقیت خود خلاقیت و ایده پردازی عنوان کرده است.

 

استارت آپ

 

  • حفظ تعادل

مارکوس هالتونن مدیر شرکت Small Giant بر این باور است که: «برای آغاز کار باید تیمی از افراد با استعدادها و توانایی‌های مختلف را تشکیل داد. چرا که جمع‌کردن یک عده آدم با‌استعداد به‌تنهایی کافی نیست و در کنار آن باید به میزان مهارت آنها نیز توجه کرد و آنگاه به دنبال یافتن آن مهارت در میان اعضای گروه یا انتخاب اعضای جدیدی بود.»

  • ترسیم چشم انداز آینده

تینا زیلاکوس بنیانگذار شرکت سازنده برنامک Yoga Retreat ترسیم چشم‌اندازی از آینده را برای ادامه کسب و کارهای دیجیتالی ضروری دانسته و می‌گوید: «اگر برای انجام مرحله بعدی استارت آپ به سرمایه نیاز باشد، باید در حین انجام مرحله فعلی از پروژه، به سراغ سرمایه‌گذاران مختلف رفته و با آنها رایزنی کرد. ممکن است برخی سرمایه‌گذاران در ابتدا تمایلی به سرمایه‌گذاری نداشته باشند، اما بعدها به کار علاقه‌مند شوند.»

  • کاهش رقابت ها

رقابت باعث پیشرفت می شود اما در نهایت از میزان انرژی افراد می کاهد و حسادت را شعله ور می کند. بهتر است در این زمینه میانه رو باشید. تندروی در رقابت گاهی موجب شکست می شود.

 

دسته بندی ها: کسب و کار دیجیتال

دیدگاه ها