منو

هجوم بدافزارها به سیاستمداران آلمانی

به گزارش ای ماسیس :

متخصصان سایبری معتقدند، عده‌ای از مقامات ارشد و کارکنان دولت آلمان، هدف حملات سایبری قرارگرفته‌اند.

وب سایت سایبربان: متخصصان سایبری معتقدند، عده‌ای از مقامات ارشد و کارکنان دولت آلمان، هدف حملات سایبری قرارگرفته‌اند. متخصصان امنیت سایبری آلمان مدعی شده‌اند، ایمیل‌هایی آلوده، حاوی بدافزار جاسوسی، برای سیاستمداران و مقامات این کشور ارسال شده است. تحلیلگران متهم اصلی حمله‌های یادشده را هکرهای روس می‌دانند.

هجوم بدافزارها به سیاستمداران آلمانی

بر اساس گزارش‌های منتشرشده، پرسنل دولت و سیاستمداران آلمان در ماه اوت گذشته، ایمیل‌هایی دریافت کردند که ظاهراً از سوی ناتو ارسال‌شده و حاوی اطلاعاتی در مورد زلزله‌ی ایتالیا یا کودتای ترکیه بوده است. تحلیل گران معتقدند دریافت‌کنندگان ایمیل‌های یادشده، با کلیک بر روی آن‌ها و باز شدن این ایمیل‌ها، ابزار جاسوسی قدرتمندی را بر روی سیستم‌های خود فعال می‌کردند. اطلاعاتی از تعداد سیستم‌های آلوده شده و انگیزه‌های احتمالی متهم اصلی _ یعنی روسیه_ از انجام این حمله‌ی گسترده، در دست نیست.

پارلمان آلمان در سال گذشته نیز، هدف حملات مشابه قرارگرفته بود؛ اما این بار، دفتر احزاب سیاسی نیز، در ایالات مختلف آلمان، به این بدافزار آلوده شده‌اند که دفتر مرکزی حزب حاکم آلمان، اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان در ایالت سارلند را نیز شامل می‌شود.

آلمان در سال پاییز ۲۰۱۷ انتخابات ملی خود را برگزار خواهد کرد و این حملات می‌تواند پیش‌لرزه‌های یک تهاجم سایبری بزرگ‌تر به دستگاه سیاسی این کشور باشد.لینک منبع

دسته بندی ها: ویژه

دیدگاه ها