منو

هزاران جسد در زیر آوار‌های شهر رقه مانده‌اند


وزارت دفاع روسیه از وجود اجساد هزاران شهروند و تروریست که بر اثر بمباران ائتلاف به رهبری آمریکا در شهر رقه کشته شده اند، در زیر آوارهای این شهر خبر داد.

خبرگزاری ایرنا: وزارت دفاع روسیه از وجود اجساد هزاران شهروند و تروریست که بر اثر بمباران ائتلاف به رهبری آمریکا در شهر رقه کشته شده اند، در زیر آوارهای این شهر خبر داد.

روزنامه روسی ایزوستیا به نقل از وزارت دفاع روسیه نوشت: مواردی از شیوع عفونت های واگیر دار از اجسادی که در زیر آوار های شهر رقه به جای مانده، ثبت شده است.

«به همین خاطر تنها چند نقطه از شهر قابل سکونت است و زندگی در دیگر مناطق رقه برای ساکنان آن خطرناک اعلام شده است.»

براساس گزارش وزارت دفاع سوریه، «فدراسیون دمکرات شمال سوریه»، که توسط نمایندگان ارتش آمریکا در خاک رقه تشکیل شده است، ساکنان شهر را به ماندن در مناطق بمباران شده توسط ائتلاف آمریکایی مجبور کرده و مانع از ورود آنها به مناطق امن می شوند.

درادامه این گزارش آمده است: در اثر انفجار مهمات و بمب های دست ساز بیش از ۵۰۰ شهروند رقه کشته شده اند و مهماتی که عمل نکرده اند یک تهدید بزرگ برای مردم این شهر به حساب می آیند.

همچنین براساس این گزارش، نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا مانع ورود نمایندگان حقوق بشری سازمان ملل به رقه می شوند.

«آمریکا در کنار انگلیس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را نادیده می گیرد که براساس آن باید مقیاس فاجعه بشری در سوریه برای ارزیابی میزان کمک های بشردوستانه ویژه به بازماندگان ثبت شود.»

منبع

دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها