منو

همه‌چیز‌درباره MG‌۳۶۰ که قرار‌است در ایران تولید‌شود

به گزارش ای ماسیس :

به گزارش جام جم آنلاین از اسب بخار ، لین یانگ، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سایک و آذویکو با نام SJV، از ایجاد شرکتی با نام “ام‌جی پارس موتور” با سرمایه‌گذاری برابر دو شرکت خبر داده است.

حجم سرمایه گذاری در نظر گرفته شده برای خودروهای ام‌جی در تبریز، ۴۰ میلیون دلار در سال نخست عنوان شده که این رقم تا پنج سال آینده به ۴۰۰ میلیون دلار افزایش پیدا می‌کند.

لین یانگ، ایران را یکی از مناطق استراتژیک عنوان کرده که سایک به سرمایه‌گذاری در آن تمایل دارد.

با این مشارکت، سایک در گام نخست، سالانه ۱۰هزار خودرو در تبریز تولید می‌کند که به مرور عمق ساخت داخل آن افزایش می‌باید و به رشد صنعت قطعه سازی در ایران کمک خواهد کرد.

با توجه به ظرفیت ۲۰۰ هزار دستگاهی کارخانه آذویکو، سایک در برنامه دارد محصولات تولید شده در این کارخانه به کشورهای منطقه و دنیا صادر کند.

ام‌جی پارس موتور هر سال دست‌کم یه محصول جدید به سبد خود اضافه خواهد کرد. تولید دو خودروی SUVدر سال ۲۰۱۷، از برنامه‌های آتی این خودروساز است.

اما نخستین محصول ام‌جی پارس موتور چه ویژگی‌هایی دارد؟

ام‌جی ۳۶۰ سدانی متوسط است که با فاصله‌ بین دو محور ۲۶۶ سانتی‌متری و صندوق باری به حجم ۴۸۲ لیتر، فضای کافی را در اختیار خانواده‌ای متوسط قرار می‌دهد. این خودرو در واقع نمونه فیس‌لیفت و ارتقا یافته ام‌جی ۳۵۰ است.

طراحی خودرو به واسطه بهره‌بردن از تجربیات طرف انگلیسی (شرکت SAIC موتور سال‌ها است که مالکیت ام‌جی انگلیس را در اختیار دارد) به مراتب خوش‌استیل‌تر و با هویت‌تر از دیگر هم‌وطنان خود است. فضای داخل گرچه از نظر کیفیت و طراحی شما را شگفت‌زده نمی‌کند، اما قابل قبول به نظر می‌رسد.

طبق اعلام شرکت ام‌جی پارس موتور، ام‌جی ۳۶۰ با دو نوع پیشرانه ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی و توربوشارژردار روانه بازار خواهد شد که نمونه‌های بهره‌مند از آن‌ها به ترتیب ۱۱۰ و ۱۷۰ اسب بخار قدرت خواهند داشت. این موتور با دو جعبه‌دنده های ۵ سرعته دستی و ۴سرعته اتوماتیک در ایران تولید خواهد شد.

از مهم‌ترین ویژگی‌ها و تجهیزات ام‌جی ۳۶۰، می‌توان به دوربین دید عقب، آینه‌های کناری برقی و گرم‌شونده، سانروف برقی، گرم‌کن شیشه عقب، صندلی‌های چرمی، کروز کنترل، سیستم هشداردهنده کاهش باد لاستیک‌ها، مانیتور ۸ اینچی لمسی و سنسور پارک عقب نام برد.لینک منبع

دسته بندی ها: منتخب

دیدگاه ها