منو

وضعیت فروش‎های اینترنتی درشب عید

از گذشته ‏های دور تاکنون، پایان یافتن فصل سرما و آغاز سال نو برای تمام ایرانیان نیکو بوده و تعویض لوازم کهنه، خرید پوشاک و البسه نو، لوازم منزل و … یکی از رسوم دیرینه هموطنان به شمار می‏رود. اما آنچه موجب تحول در خرید شده، ورود تکنولوژی و فروشگاه‎های آنلاین است. بطوری که راه اندازی فروشگاه‎های اینترنتی به عنوانیکی از خدمات دولت الکترونیک، در خدمت شرکت‎های تولید کننده و عرضه کننده محصولات قرار گرفته است.
این روزها با ورود گوشی‎های هوشمند در دست کاربران اینترنتی، شاهد افزایش میزان بازدید از وب سایت‎ها و به تبع آن ارتقا فروش آنلاین محصولات هستیم. حال با نزدیک شدن سال نو و افزایش مشتریان، قاعدتا فروش محصولات اینترنتی نیز بیشتر می‌شود. فروش محصولات اینترنتی تنها در رابطه با عید نوروز ایرانیان صدق نمی کند و در آغاز سال نو میلادی نیز این وضعیت برقرار است و فروش محصولات در شب عید افزایش می‌یابد. از اینرو در هنگامه ورود به سال جدید، شاهد شلوغ شدن شهر، فروشگاه‎ها، عبور و مرور عابران، ترافیک و … هستیم. در فروشگاه‎های آنلاین نیز شرایط به همین منوال است. چرا که بسیار تمایل دارند تا خریدهای خود را از طریق اینترنت انجام دهند.
•    مزایای فروش‎های اینترنتی در شب عید
مزایای خرید اینترنتی موجب شده تا بسیاری از مصرف کنندگان خریدهای سال نو خود را از طریق فروشگاه‎های انجام دهند. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱-  اگر در گذشته میزان انتخاب مشتریان تنها به بازار شهر خود محدود می‌شد، اما اکنون با وجود شبکه اینترنتی، شاهد ورود کاربرانی به وب سایت‎های فروشگاهی از سراسر کشور هستیم. برای مثال خرید یک مشتری پوشاک برند NIKE به راحتی می‌تواند لباس مورد علاقه خود را در بین فروشگاه‎های اینترنتی، سفارش و خریداری نماید. این کار بدون محدودیت زمانی و جغرافیایی صورت می‌گیرد.
۲-  بسیاری از فروشگاه‎ها برای برخی اجناس خود، تخفیفات ویژه ای در نظر می‌گیرند که این امر می‎تواند مشتریان را به سمت خود جذب نماید. برای مثال در برخی از فروشگاه‎های آنلاین در آمریکا، چند روز قبل از آغاز سال نو، تخفیفات ویژه ای برای مشتریان در نظر گرفته می‌شود که این امر افزایش سفارشات را در پی دارد.
۳-  کاهش هزینه‎های رفت و آمد برای خرید، کاهش ترافیک شهری، داشتن حق انتخاب بیشتر، صرفه جویی در زمان و انرژی از دیگر مزایای خرید‎های اینترنتی به شمار می‌رود.

دسته بندی ها: کسب و کار دیجیتال, ویژه

دیدگاه ها