منو

ویژگی های سیستم های هوشمند امنیتی

ویژگی های سیستم های هوشمند امنیتی

 سازندگان سیستم های نظارت و کنترل امنیتی تلاش کرده اند تا با استفاده از شبکه دیجیتال و ضبط صدا، ویدئو پردازش الگوی تصویر و انتقال داده های دیجیتال، میزان امنیت و حفاظت از ساختمان را افزایش دهند. سیستم ISS را می توان با سیستم های کنترل دسترسی و آتش سوزی استفاده کرد. این سیستم ها با تجهیزات امنیتی شخص ثالث نیز سازگار هستند. داشتن تجربه علمی و پتانسیل  کافی برای مهن استقرار سیستم های یکپارچه امنیت، شرکت های به طور مداوم توسعه قابلیت های عملکردی تولید، دستیابی به یک مزیت در بازار جهانی نظارت تصویری و امنیت.

در حال حاضر سیستم های هوشمند امنیتی در بانک ها، مجتمع های اداری و صنعتی، مکان های خرده فروشی و سوپر مارکت ها، میادین ورزشی، کازینو، بیمارستان ها، مدارس و … مورد استفاده قرار می گیرند. نحوه عملکرد سیستم های هوشمند امنیتی بصورت ثبت ویدئوهای فشرده است. از جمله ویژگی های این سیستم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نامحدود اتصال به شبکه
  • شناخت تصویر و تجزیه و تحلیل
  • مجهز به هوشمند ماژول ویدئو مانند تشخیص چهره و تشخیص پلاک
  • معماری مقیاس پذیر

سیستم امنیتی هوشمند

هدف از راه اندازی سیستم های هوشمند امنیتی افزایش امنیت ساکنین است که پیشرفته ترین زیرساخت های امنیتی به منظور جلوگیری از خطراتی از قبیل تروریسم، سرقت مسلحانه و افزایش رفاه و امنیت افراد است. در حال حاضر نزدیک به ۲۵ هزار سیستم امنیتی در ۵۱ کشور دنیا راه اندازی شده که مدیریت و ساخت آنها با مشارکت ۴۰۰ شرکت جهانی صورت می گیرد. از جمله امکانات و تجهیزات سیستم امنیت هوشمند می توان به آموزش ساکنین ساختمان ها جهت مدیریت سیستم، پشتیبانی، تعمیر و نگهداری آنها اشاره کرد.

یکی از قابلیت های قدرتمند سیستم های هوشمند امنیتی، امکان اتصال به دوربینهای مداربسته است که می توان رویدادهایی همچون حرکات مشکوک، چهره ای خاص، صدا و … که این دوربینها ثبت می کنند را گزارش کرده و برای آنها سناریو نویسی کرد. این کار به معنای همکاری هوشمندانه و بسیار کارآمد بین دو سیستم کنترل دسترسی و دوربین مداربسته می باشد. کنترلرهای سیستم های هوشمند امنیتی تحت وب کار می کند و با یک مرورگر ساده می توان پس از گذر از قفلهای سخت افزاری و نرم افزاری سیستم به آن دستیابی و وضعیتها را مشاهده نمود.

دسته بندی ها: زندگی نو, ویژه

دیدگاه ها