منو

پیام‌رسان‌های خارجی در آینده فیلتر می‌شوند


یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی تاکید کرد: تمام پیام‌رسان‌هایی که قوانین جمهوری اسلامی مبنی بر آوردن دیتاسنتر و کل اطلاعاتشان را در کشور نقض کنند، طبق قانون با آن‌ها برخورد و فیلتر می‌شوند. زمان فیلتر پیام‌رسان‌های خارجی در آینده اعلام خواهد شد. اما این اقدام عقلی و قانونی است و باید انجام شود.

اعتمادآنلاین: ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف آباد و عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از فیلتر پیام‌رسان‌های خارجی در آینده خبر داد و گفت: زمانی که یک بقالی در روستا باید مجوز داشته باشد پس‌ نیاز است که تمامی پیام‌رسان‌های خارجی مجوز داشته باشند و قوانین را رعایت کنند.

او ادامه داد: تمام پیام‌رسان‌هایی که قوانین جمهوری اسلامی مبنی بر آوردن دیتاسنتر و کل اطلاعاتشان را در کشور نقض کنند، طبق قانون با آن‌ها برخورد و فیلتر می‌شوند. زمان فیلتر پیام‌رسان‌های خارجی در آینده اعلام خواهد شد. اما این اقدام عقلی و قانونی است و باید انجام شود.

این نماینده مجلس گفت: ۷۰ درصد فعالیت و تبادل اطلاعات در تلگرام کاهش پیداکرده است اما پیام‌رسان‌های داخلی ما نتوانستند رضایت کاربران را جلب کنند. باید به پیام‌رسان‌های داخلی فرصت بدهیم. در اوایل کار تلگرام، ۲ ساعت طول می‌کشید تا یک عکس دانلود شود. کار بزرگی است و پیام‌رسان‌های داخلی در حال به‌روز کردن خود هستند.

ابوترابی بابیان اینکه برای فیلترشکن‌ها نیز تمهیدات لازم دیده‌شده است، خاطرنشان کرد: چون نیاز است پیام‌رسان‌های داخلی به‌روز شوند تا بتوانند رضایت مشتری و رضایت کاربران را جلب کنند، تاکنون تصمیمی برای فیلترشکن‌ها گرفته نشده است. اما تصمیم بر این است که پیام‌رسان‌های داخلی مبنا قرار بگیرند و قانون رعایت شود.

او با اشاره به مشکلات ایجادشده برای کسانی‌که در تلگرام کسب‌وکار داشتند، گفت: آن‌ها می‌توانند به پیام‌رسان داخلی کوچ کنند و به فعالیتشان ادامه دهند. اگر همه استقبال کنیم و فرصت بدهیم به آنجا هم می‌رسیم هرچند که من معتقدم ایراداتی به پیام‌رسان‌های داخلی وارد است اما باید این فرصت را به آن‌ها بدهیم تا کیفیت کارشان را بالا ببرند. مردم تحمل کنند سال حمایت از کالای ایرانی یعنی همین.

منبع

دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها