منو

پیکسل دارای گواهینامه IP53 است

به گزارش ای ماسیس :

در پرچمدارانی که اخیراً توسط دو کمپانی سامسونگ و اپل معرفی شده اند، ویژگی مقاومت در برابر نفوذ آب به یک ویژگی ضروری تبدیل شده است. حالا باید دید آیا پرچمداران جدید گوگل هم از چنین ویژگی برخوردار هستند یا خیر؟

وب سایت تک شات: در پرچمدارانی که اخیراً توسط دو کمپانی سامسونگ و اپل معرفی شده اند، ویژگی مقاومت در برابر نفوذ آب به یک ویژگی ضروری تبدیل شده است. حالا باید دید آیا پرچمداران جدید گوگل هم از چنین ویژگی برخوردار هستند یا خیر؟ در ماه سپتامبر شایعاتی شنیده شد که ادعا می کرد پیکسل های گوگل نیز دارای گواهینامه IP53 هستند. گویا گوکل این شایعات را تایید کرده است.

گوگل تایید کرد: گوشی های پیکسل دارای گواهینامه IP53 هستند

بنا بر گزارش نشریه Droid-Life، گوگل بهره مندی دو گوشی Pixel و Pixel XL از گواهینامه IP53 را تایید کرده است. پیش از آنکه هیجانزده شوید، بد نیست بدانید که گواهینامه های IP معانی متفاوتی دارند و در خصوص IP53 مفهوم این گواهینامه این است که گوشی مورد نظر در مقابل گرد وغبار مقاوم است. اما در خصوص مقاومت در برابر آب، این گواهینامه اینگونه توصیف شده است: «اسپری شدن آب در زوایای مختلف و حداکثر تا ۶۰ درجه آسیبی به دستگاه وارد نخواهد کرد.»

مفهوم این عبارت این است که قطعا نمی توانید گوشی را هنگام شنا یا زیر دوش همراه داشته باشید. همچنین سقوط گوشی در محفظه های پر از آب بعنوان مثال توالت، به معنی پایان کار گوشی خواهد بود. گواهینامه IP53 گوشی را در برابر قطرات آب مانند قطرات باران و یا لمس گوشی با دست خیس محافظت می کند، پس انتظار زیادی از گوشی خود نداشته باشید.

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در خصوص گواهینامه های IP داشته باشید، اینجا کلیک کنید. اما با توجه به اینکه گوگل سعی کرده با معرفی گوشی های پیکسل مسیر جدیدی را در این صنعت طی کند، قطعا می توان به ارایه ویژگی های بهتری در این گوشی ها در آینده امیدوار بود.لینک منبع

دسته بندی ها: منتخب

دیدگاه ها