منو

کنترل از راه دور چراغ های خانه با سیستم روشنایی هوشمند

کنترل از راه دور چراغ های خانه با سیستم روشنایی هوشمند

گاهی تنظیم چراغ ها و لوازم روشنایی خانه با مشکل مواجه می شود. زمانی که ساکنین به مسافرت رفته و در فاصله چند کیلومتری خانه قرار دارند، امکان کنترل و نظارت بر چراغ های خانه را ندارند. این در حالی است که شرکت اپل با استفاده از هوشمند سازی چراغ ها و لوازم روشنایی امکان کنترل آنها را فراهم ساخته است. این شرکت با پیکربندی تنظیمات مربوط به دستگاه های پیشرفته توانسته است روشن و خاموش کردن چراغ ها را فاصله چند کلیومتری نیز فراهم سازد.

سیستم روشنایی هوشمند به طور خودکار با برنامه ios مرتبط است و در مدت زمان کوتاهی امکان کنترل دستگاه های متعددی را به طور همزمان ایجاد می کند. از سوی دیگر یک سیستم هشدار نیز بر روی چراغ ها نصب می شود که به کاربران و ساکنین خانه اجازه کنترل سراسر خانه را می دهد. در صورت هر بروز هر گونه مشکل در خانه، سنسورهای سیستم اطلاعات را در مدت زمان کوتاهی به کاربر منتقل می کند.

یکپارچه سازی دوربین با اضافه کردن دوربین ها هوشمند بر روی سیستم روشنایی هوشمند امکان نظارت و کنترل کامل بر خانه را فراهم کرده است. این سیستم بدون دریافت هزینه ماهیانه همچون یک نگهبان عمل می کند. اما با قدرت و توانایی بیشتر.

سیستم روشنایی هوشمند یک راه عالی برای لذت بردن از سفرهایی که کیلومترها با خانه فاصله دارد. اگر چه شرکت اپل به عنوان پیشتاز این سیستم ها شناخته شده اما در کنار آن شرکت هایی چون سامسونگ و ال جی نیز تلاش دارند تا با راه اندازی سیستم روشنایی هوشمند بر روی سیستم عامل های اندروید از غافله تکنولوژی عقب نمانند.

هوشمند سازی خانه

  • شیوه و نحوه عملکرد سیستم روشنایی هوشمند

سیستم روشنایی هوشمند با گوشی های همراه مرتبط است و از طریق آنها کنترل و مدیریت می شود. برای کنترل این دستگاه ها ابتدا باید سنسورها بر روی گوشی یا تبلت تنظیم شود. باید دقت داشت که گوشی ها با توجه به شرکت سازنده سیستم روشنایی هوشمند انتخاب می شوند. دستگاه ها دارای آیکون و تایمر بوده که گزینه های زیادی را برای کاربران ایجاد می کنند. همچنین کاربر می تواند از طریق گوشی خود، سیستم روشنایی هوشمند را پیکربندی کند. در زمان مسافرات نیز هرگونه هشدار یا تغییر در سیستم به کاربر اطلاع داده می شود.

دسته بندی ها: زندگی نو, ویژه

دیدگاه ها