منو

کن ۲۰۱۸ سالگرد ناآرامی های مدنی را گرامی می دارد

سینماپرس: مراسم افتتاحیه جشنواره بین المللی فیلم کن در سال آینده میلادی، در تاریخی متفاوت از ادوار گذشته برگزار می شود.

به گزارش سینماپرس به نقل از اسکرین دیلی، مراسم افتتاحیه هفتاد و یکمین دوره جشنواره فیلم کن در روز سه‌شنبه ۸ ماه می ۲۰۱۸، یعنی یک روز زودتر از همیشه، برپا می شود و با حفظ مدت زمان برگزاری، مراسم اختتامیه و اهدای جوایز آن در روز شنبه ۱۹ ماه می خواهد بود.

پی‌یر لسکور رییس جشنواره گفت امیدوار است این جابه‌جایی بتواند به توازن مجدد جشنواره کمک کند و انرژی بیشتری به آن ببخشد.

وی گفت: با برگزاری هفتادمین سالگرد این جشنواره در سال ۲۰۱۷، دوره جدیدی در تاریخ این جشنواره شروع شده است. ما علاقه داریم تا مقررات خودمان را تجدید کنیم و در عین حال همچنان به طرح سوال درباره سینمای عصر خودمان بپردازیم.

مدیر جشنواره افزود: علاوه بر این شروع جشنواره در روز سه‌شنبه به ما اجازه می‌دهد تا یک جشن عصرانه پیش از شروع آخر هفته، داشته باشیم و مروری بر سینمای فرانسه انجام دهیم. در نهایت، اعلام اسامی برندگان یک روز جلوتر، و در عصر شنبه، اعتبار آن را بیشتر می‌کند و در همان زمان فیلم اختتامیه بهتر دیده می‌شود.

کن ۲۰۱۸ در عین حال گرامیداشت ۵۰ سالگی ناآرامی مدنی می ۱۹۶۸ فرانسه خواهد بود که موجب شد شماری از کارگردان‌ها به دانشجویان و کارمندان جشنواره در اعتراض‌ها ملحق شوند. این جنبش را ژان لوک گدار و فرانسوا تروفو رهبری کردند و به خلق بخش ۲ هفته کارگردان‌ها از سال پس از آن منجر شد.

منبع

دسته بندی ها: هنر

دیدگاه ها