منو

گشت‌زنی ربات‌های جنگ ستارگان در فرودگاه چین

به گزارش ای ماسیس :

فرودگاه بین‌المللی شنژن چین از ربات‌ها برای گشت زنی در یکی از پایانه‌های خود استفاده کرده و آن مکان عمومی را به اولین محل حفاظت شده توسط ربات‌ها تبدیل کرده است.

ایسنا: فرودگاه بین‌المللی شنژن چین از ربات‌ها برای گشت زنی در یکی از پایانه‌های خود استفاده کرده و آن مکان عمومی را به اولین محل حفاظت شده توسط ربات‌ها تبدیل کرده است. این ربات‌ها که Anbot” ” نام دارند، بیضی شکل بوده و همانند ربات‌های ‘R2D2′ در فیلم جنگ ستارگان هستند.
گشت‌زنی ربات‌های جنگ ستارگان در فرودگاه چین

چهره این ربات دارای یک صفحه نمایش دیجیتال و یک دوربین با کیفیت بالا برای گرفتن عکس از مسافران و تجزیه و تحلیل آنها در یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه کشور چین است.

نقش این دستگاه ها، در حال حاضر، شبیه به یک دوربین امنیتی، اما با تحرک بیشتر است که می‌توانند با سرعت ۱۸ کیلومتر در ساعت حرکت کنند. آنها همچنین به یک مکانیسم دفاعی که یک بازوی الکتریکی بوده و جریان الکتریکی تولید می‌کند، مجهز شده‌اند.

AnBot توسط یک دانشگاه در بخش مرکزی شهر چانگشا توسعه یافته و ممکن است به زودی برای گشت زنی در مدارس و بانک‌ها نیز استفاده شود. از این ربات‌ها همچنین می‌توان برای جستجوی مواد منفجره، سلاح‌های مختلف و مواد مخدر نیز استفاده کرد. در حال حاضر قیمت این ربات همه فن حریف در حدود ۱۵ هزار دلار است.لینک منبع

دسته بندی ها: زندگی نو

دیدگاه ها