منو

گفتگو با مدیر شرکت هاردینگ در رابطه با حملات سایبری

مدیر عامل شرکت دایدو هاردینگ می گوید: « تحقیقات نشان می دهد که اطلاعات و داده های وب سایت ها به راحتی هک می شوند بنابراین محافظت از آنها کمترین تلاش برای حفظ وب سایت است.» این پیام در ادامه هک شدن اطلاعات کاربران در وب سایت هاردینگ صورت گرفته است. در حالی که مدیر شرکت نگران از دست رفتن ۴ میلیون کاربر خود بود، گفته است که با تمامی تلاش خود سعی دارد تا از حملات سایبری جلوگیری شود و اقدامات لازم برای محافظت از اطلاعات شخصی کاربران و اعضای سایت صورت بگیرد.

حملات سایبری

برخی از اطلاعات کاربران شامل نام مشتری، آدرس، تاریخ تولد، شماره تلفن، آدرس ایمیل و در برخی موارد اطلاعات بانکی و اطلاعات مربوط به کارت های اعتباری است که هکرها بیشترین توجه خود را بر روی این اطلاعات قرار داده اند. سوء استفاده از اسامی کاربران و جعل اطلاعات آنها از دیگر نتایج سوء حملات سایبری می باشد. بویژه اگر وب سایت فروشگاهی باشد که شرایط حفاظت از اطلاعات بازدیدکنندگان سخت تر می شود.

  • رمز گذاری اطلاعات بانکی

تمامی اطلاعات بانکی که در وب سایت قرار می گیرند، باید رمزگذاری شوند. همچنین قرار دادن کلمه عبور برای حساب کاربری کاربران نیز اهمیت پیدا می کند و می تواند به خوبی از اطلاعات آنها محافظت کند. در زمان حملات سایبری و حضور هکرها در سایت، رمز عبور مانع از دیدن اطلاعات کاربران می شود.

بررسی دوره ای سایت می تواند از ورود هکرها به سایت جلوگیری کند. در این صورت اطلاعات بازخوانی و در صورت نیاز برخی رمزها و نام کاربری ها تغییر داده می شوند. همچنین توجه به قسمت  https:// نیز برای کاربران ضرورت دارد. به ویژه زمانی که کاربران قصد پرداخت آنلاین دارند، باید به وجود این عبارت در ابتدای لینک صفحه توجه کنند. در غیر اینصورت ممکن است اطلاعات آنها توسط هکرها به سرقت برود. درخواست های کاربران برای تغییرات رمز عبور و نام کاربری خود باید به راحتی انجام شود. این یکی از اقدامات وب سایت ها برای کمک به کاربران و جلوگیری از حملات سایبری است.

دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها