منو

گوگل گلس در دنیای پزشکی

گوگل گلس در دنیای پزشکی

یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین بیمارستانهای کشور امریکا برای پزشکان خود از عینک هوشمند گوگل گلس، استفاده میکند.این روزها نسخه جدید بارکد های محصولات و نرم افزار ها توسط کدها یQR قابل نمایش است.

گجتی مانند گوگل گلس نیز از این ویژگی مستثنا نبوده و پزشکان میتوانند با در دست داشتن عینک گوگل اطلاعات پزشکی  بیماران را با کد QR بالای سر بیمار در یک لحظه ببینند و همین موضوع باعث میشود که پزشکان علاوه بر کاهش زمان بتوانند بدون اشتباه اطلاعات کامل و نوع و شدت بیماری فرد را دیده و بهترین تشخیص و تجویز را داشته باشند.

یک تیم جراحی دانشگاه الابامای برمینگهام نیز با استفاده از فن آوری مجازی به نام VIP AARبه همرا گوگل گلس یک عمل جراحی انجام دادند.یک کامپیوتر پوشیدنی با صفحه نمایش تعبیه شده روی عینک که روی سر پزشک قرار می گیرد.

دوربین کار گذاشته شده در آن عکس های عمل جراحی را به پزشکی که از راه دور عمل را زیر نظر دارد مخابره میکند.پزشکان UAB میگویند این نوع از تکنولوژی میتواند مراقبت از بیمار را با فرصت دادن به ارائه تخصص یک پزشک با تجربه از راه دور به جراحان کم تجربه بهبودبخشد.

با این تکنولوژی برای پزشکان شرایطی ایجاد میشود که پزشک بتواند از راه دور به آناتومی بدن اشاره و راهنمایی کند یا حتی استفاده صحیح از ابزار و وسایل را نشان میدهد وراهی ارزشمند برای آموزش دانشجویان پزشکی ویا کمک کردن به جراح برای یادگیری یک عمل جدید باشد.یک جراح برای آموزش دانشجویان خود در دانشگاه اوهایو امریکا از گوگل گلس برای پخش مستقیم جراحی زانو استفاده کرده است.این جراح عینک گوگل را بر روی چشم خود  قرار داده و از طریق این دستگاه فیلم عمل را به صورت زنده برای دانشجویان در قسمتی دیگر از شهر،به نمایش در اورده بود.

دسته بندی ها: سلامت

دیدگاه ها