منو

۸ دانستنی جالب از تاریخچه اتومبیل

۸ دانستنی جالب از تاریخچه اتومبیل

اتومبیل ها از اوایل سال ۱۷۶۹ گسترش یافته اند، زمانی که اولین انجین بخار تولید گردید. در سال ۱۸۰۷، Francois Isaac de Rivaz اولین اتومبیلی را که موتور درون سوز گازی داشت طراحی کرد.


سفر اتومبیل های مدرن از سال ۱۸۸۶ آغاز گردید هنگامی که کارل بنز خودرویی با چرخ های سیمی و موتور چهار زمانه که بین چرخ های عقب قرار می گرفت ساخت و نام آن را Benz Patent Motorwagen گذاشت. این اولین اتومبیلی بود که نیروی لازمه خودش را تامین میکرد، به همین دلیل این اختراع به نام کارل بنز ثبت شد و وی مخترع اتومبیل مدرن نام گرفت.
و اما ۸ نکته جالب که شاید در مورد تاریخ خودرو نمی دانستید :
۱. آدولف هیتلر به فردیناند پورش دستور داد که یک وولکس واگن ( در آلمان به معنای ماشین مردمی یا People’s Car است) بسازد. این خودرو Volkswagen Beetle نام گرفت. نکته جالب این است یه نقاشی از سال ۱۹۳۰ باقی مانده که دقیقا توسط خود شخص هیتلر طراحی شده و شبیه به اولین Beetle است. دستور داده شده بود که این نقاشی قبل از ارسال به نورمبرگ و رسیدن به دست Porsche به دست Daimler-Benz برسد.

volkswagen-beetle-prototype-design-hitler_625x300_51401778239

۲. در سال ۱۹۷۱، کابینه نخست وزیر Indira Gandhi پیشنهاد تولید یک خودروی مردمی برای هند را مطرح کردند. قراردادی که به Sanjay Gandhi داده شد، وی قبل از صحبت کردن با کمپانی سوزوکی با وولکس واگن برای انجام پروژه ای مشارکتی شامل انتقال تکنولوژی و تولید مشترک نسخه هندی People’s Car  صحبت کرد، که موفقیت جهانی ای که Beetle کسب کرد برای وولکس واگن تکرار شود. به این دلیل که کمپانی سوزوکی به سرعت طراحی قابل قبولی را ارائه داد قرار داد با این شرکت بسته شد و در نتیجه اتومبیلی به نام Maruti 800 که بر اساس Suzuki’s Model 796 طراحی شد تاریخ خودروی هند را متحول کرد.

maruti-800_625x300_71401778263

۳. Rolls-Royce که اساسا کمپانی تولید کننده موتور خودرو و هواپیما بود، در سال ۱۹۰۶ توسط Charles Stewart Rolls و Frederick Henry Royce پی ریزی شد. در همان سال رولز رویس اولین خودروی خود را تولید کرد. این ماشین توانست در تست های اطمینان اسکاتلندی رکورد ۲۴۰۰۰ کیلومتر را ثبت کند.

rolls-royce-silver-ghost_625x300_51401778294

۴. گران ترین اتومبیلی که در یک مزایده عمومی فروخته شد ماشین مسابقه ایه Mercedes-Benz W196R Formula 1  بود ( در جولای ۲۰۱۳ به قیمت ۳۰ میلیون دلار).

۵. Henry Ford اوایل با وسایلی که خودش طراحی کرده بود به تعمیر ساعت مچی برای دوستان و خانواده اش می پرداخت.

model-t-ford-with-henry-ford_625x300_51401778320

۶. در سال ۱۹۱۶، ۵۵ درصد خودروهای جهان از مدل T Ford بودند و هنوز هم این رکور غیر قابل شکستن است!

۷. نام کمپانی Aston Martin از اسم یکی از پایه گذاران آن به نام Lionle Martin که در Aston Hill و در نزدیکی Aston Clinton مسابقه میداده گرفته شده است!

aston-martin-logo_625x300_61401778280

۸. اولین ماشین ها به جای فرمان دسته ای مانند دسته بازی کنسول ها داشتند و همیطنور عملکردی مشابه!

 

دسته بندی ها: زندگی نو, ویژه

دیدگاه ها