منو

Allo برترین اپلیکیشن «پلی استور» شد

به گزارش ای ماسیس :

Allo با وجود انتقادات افرادی همچون ادوارد اسنودن که به ناامن بودن این پیام رسان معتقد بودند، از همان بدو انتشار با استقبال فوق العاده کاربران تلفن های هوشمند مواجه شد.

وب سایت دیجیتاتو – امین بیگ‌زاده: تقریبا سه روز پیش بود که گوگل بالاخره پیام رسان مورد انتظارش Allo را در اختیار کاربران iOS و اندروید قرار داد. Allo با وجود انتقادات افرادی همچون ادوارد اسنودن که به ناامن بودن این پیام رسان معتقد بودند، از همان بدو انتشار با استقبال فوق العاده کاربران تلفن های هوشمند مواجه شد، به طوری که هنوز یک هفته از انتشار آن نگذشته موفق شده تا به صدر جدول برترین اپلیکیشن های رایگان پلی استور برسد.
پیام رسان Allo به صدر جدول برترین اپلیکیشن های رایگان پلی استور رسید

اعداد و ارقام ارائه شده در پلی استور از این حقیقت حکایت دارند که پیام رسان Allo در مدتی زمانی کمتر از ۷۲ ساعت به آماری بین یک تا پنج میلیون دانلود دست یافته است. برای اپلیکیشنی که زمان زیادی از انتشارش نگذشته و چند روز بیشتر نیست که برای کاربران سراسر دنیا قابل استفاده شده باید گفت که این میزان دانلود آمار خوبی محسوب می شود.

اما در کنار Allo، پیام رسان دیگر گوگل یعنی Duo را داریم که تقریبا سه هفته پیش منتشر شد و آن هم توانست در کمتر از یک هفته به آمار پنج میلیون دانلود در پلی استور دست یابد. این آمار در هفته سوم انتشار از مرز ده میلیون دانلود هم گذر کرد و Duo به صدر جدول برترین اپ های رایگان پلی استور رسید.

اما پس از دستیابی به این رکورد خوب شاهد سقوط شدید این اپلیکیشن مکالمات ویدئویی به انتهای جدول برترین های پلی استور بودیم. با توجه به این موضوع، سوال بزرگی مطرح می شود و آن هم این است که آیا Allo هم به سرنوشت دیگر پیام رسان گوگل دچار خواهد شد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که داستان Allo، داستان متفاوتی است. حتما به خاطر دارید که پیش از عرضه این پیام رسان گوگل تبلیغات عظیم و اغراق آمیزی برای آن می کرد و به همین خاطر نسبت به Duo توانست توجهات بیشتری را به سوی خود جلب کند.

با این وجود پس از عرضه انتقادات در مورد آن فراتر از حد انتظار گوگل بود. به غیر از اظهار نظر جنجالی اسنودن بسیاری عقیده داشتند که امکانات Allo بسیار ابتدایی، قدیمی و محدود هستند. با این اوصاف باید منتظر ماند و دید که Allo تا چند هفته یا چند روز دیگر می تواند در صدر جدول برترین های پلی استور باقی بماند.لینک منبع

دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها