منو

اندام مصنوعی راهی رو به رشد دارند……..

اندام ساختگی، برسازه یا اندام مصنوعی ، سازه‌ای است که با بازسازی بخش‌هایی از بدن با روش برسازی یا اندام‌سازی یا اندام مصنوعی گفته می‌شود. در واقع برسازی یا اندام‌سازی جایگزین بخش یا عضو یا اندام از دست رفته می‌شود تا اندام یا عضو بتواند تمام یا بخشی از عملکرد از دست رفته را به دست آورد. ناگفته نماند که در برخی از موارد نیز برسازه تنها جنبهٔ زیبایی دارد(نیازمند منبع) مانند برسازی چشم و برسازی انگشت. از انواع پروتزها می‌توان به دندان مصنوعی، پای مصنوعی، دست مصنوعی و… اشاره کرد.

این دست مصنوعی به قدری حساس است که می توان از آن برای گرفتن یک ورق کاغذ، بازی ، بستن بند کفش استفاده کرد اما از سوی دیگر به قدری قدرتمند است که توانایی کشش وزنه های۹۰ کیلویی در باشگاه را نیز دارد.

مصنوعی

پوشش این دست هم می تواند از نوعی انتخاب شود که رنگ آن مطابق پوست کاربر باشد که هزینه های آن از ۲۵ تا ۸۰ هزار پوند برحسب بلند یا کوتاه بودن متغیر است.

این دست مصنوعی پیشرفته از سیگنالهای ماهیچه ای برای تغییر بین الگوهای از پیش تعیین شده استفاده می کند. این دست با استفاده از الکترودها مچ ضربات الکتریکی ایجاد شده توسط ماهیچه ها را انتخاب می کند؛ این ضربات توسط یک رایانه در قسمت پشت دست تفسیر می شوند.

هرکدام از انگشتان از مفاصل تا می شوند و می توان آن را برای گرفتن هر شی با هر شکل مورد نظر کاربر تغییر داد.

 

دسته بندی ها: سلامت

دیدگاه ها