منو

رونمایی از شبکه اجتماعی شمس رازی

شبکهٔ اجتماعی ساختاری اجتماعی است که از گره‌هایی (که عموماً فردی یا سازمانی هستند) تشکیل شده‌است که توسط یک یا چند نوع خاص از وابستگی — مانند ایده‌ها و تبادلات مالی، دوست‌ها، خویشاوندی، لینک‌های وب، سرایت بیماری‌ها (اپیدمولوژی) — به هم متصل اند.

رسانه‌های اجتماعی (به انگلیسی: Social media) اصطلاح استفاده از فن آوری‌های مبتنی بر وب، تلفن همراه و ارتباطاتاتی که به گفتگو تعامل داده می‌شود گفته می‌شود. رسانه‌های اجتماعی برنامه‌های کاربردی مبتنی بر اینترنت است که بر روی پایه های ایدئولوژیک و فناوری وب ۲.۰، به کاربران اجازه ایجاد و تبادل تولید محتوا را می‌دهد. رسانه‌های اجتماعی می‌تواند بر روی بسیاری از اشکال مختلف، از جمله تالار گفتگو، وبلاگ ها، وبلاگ اجتماعی، میکروبلاگینگ، ویکی، پادکست ها، عکس ها یا تصاویر، ویدئو، در قالب یک نوع امتیاز بر پایه مشارکت اجنماعی، محسوب شود.

اما اکنون شبکه اجتماعی که (شمس رازی) به تولید رسید با” ای ماسیس” همرا باشید..

نرم افزار اطلاع رسانی و تعاملی «شمس رازی» با هدف ارائه تولید محتوای سالم منطبق بر فرهنگ و سبک زندگی ایرانی اسلامی در قالب یک شبکه اجتماعی مبتنی بر وب تولید شد.این نرم افزار فردا چهارشنبه با حضور جمعی از مدیران شهری و فرهنگی در فرهنگسرای فناوری اطلاعات رونمایی می شود.

مهدی وکیل پور رئیس فرهنگسرای فناوری اطلاعات در این خصوص گفت: نرم افزار «شمس رازی» در جهت اطلاع رسانی فعالیت گسترده برنامه های آموزشی، فرهنگی و هنری با استفاده از فناوری های جدید و نوین طراحی شده است.

وی تولید محتوای سالم و مناسب منطبق بر فرهنگ و سبک زندگی ایرانی اسلامی و ایجاد بستری برای انتشار و اطلاع‌رسانی اخبار و معرفی تمامی فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگسرا را از اهداف تولید این نرم افزار بیان کرد.

وکیل پور افزود: با توجه به اهمیت حضور فعال کاربران در فضای مجازی، در قالب یک شبکه اجتماعی مبتنی بر وب که هدایت آن از طریق یک سرور و پایگاه اصلی ذخیره داده‌ها بوده است را با قابلیت های موجود در شبکه های اجتماعی ایجاد کرده ایم که در آن امکان تعامل دو طرفه وجود دارد. در این طرح هر کدام از واحدها دارای یک بخش اختصاصی هستند و فرد با عضویت از قابلیت‌ها و امکاناتی که برای آن تعریف شده است به راحتی می‌تواند استفاده کند. همچنین اطلاع‌رسانی سریع و هدفمند در این محیط به سرعت اتفاق می‌افتد.وی از دیگر خصوصیات این نرم افزار را برگزاری نظرسنجی برنامه ها و دوره های آموزشی، مسابقات کتابخوانی، معرفی کتاب، کانون ها و دارالقرآن مجازی عنوان کرد و گفت: دارالقرآن مجازی شامل تعلیم قرآن کریم در قالب روخوانی، تجوید، تلاوت و قصص قرآنی است.

دسته بندی ها: تکنولوووژی, ویژه

دیدگاه ها