منو

خودرو لکسوس با چرخ های یخ شکن

لکسوس، (به انگلیسی: Lexus) و (به ژاپنی: レクサス) شرکت خودروسازی ژاپنی است، که وظیفه طراحی، تولید و توزیع خودروهای لوکس شرکت تویوتا را بر عهده دارد.

شرکت لکسوس در سال ۱۹۸۹ توسط مدیرعامل وقت تویوتا؛ ایجی تویودا در ایالات متحده آمریکا راه‌اندازی شد.

امروزه لکسوس به برندی بین‌المللی تبدیل شده، که به‌عنوان بزرگترین تولیدکننده اتومبیل‌های سفارشی و خاص، در کشور ژاپن شناخته می‌شود. این شرکت در حال حاضر تولیدات خود را در ۷۰ کشور جهان عرضه می‌کند،و یکی از ۱۰ نشان تجاری یا برند برتر ژاپن، بر پایه میزان ارزش بازار، به‌شمار می‌آید.

دفتر مرکزی شرکت لکسوس در شهر ناگویا، آیچی ژاپن قرار دارد و دفاتر بین‌المللی و مراکز عملیاتی آن نیز در شهرهای بروکسل، بلژیک و تورانس، کالیفرنیا مستقر می‌باشند.

ریشه‌های تاسیس لکسوس به پروژه‌ای مخفی بازمی‌گردد، که توسط کمپانی تویوتا بمنظور طراحی و ساخت خودرویی سدان در سال ۱۹۸۳ با نام پروژه اف۱ آغاز و در سال ۱۹۸۹ با عرضه خودروی لکسوس ال‌اس راه‌اندازی شد.

لکسوس جدید که برای فصل زمستان خودرویی به بازار عرضه شده ،لاستیک های یخی دارد.در لکسوس NX یخ هایی به شکل لاستیک توسط همیلتون مجسمه یخ ساز تراشیده شده و در این خودرو به کار رفته است.همیلتون گفته است:« این پروژه،کار آسانی نبوده و بعد از ۳ ماه آزمایش و تحقیق به موفقیت رسیده است.»

تراشیدن هر چرخ ۳۶ ساعت طول کشیده و در درجه منفی ۳۰ درجه نگه داری شده است تا چرخ های این خودرو آب نشوند.این یخ ها توسط آب مخصوصی ساخته شده اند که بتواند انعطاف بیشتری داشته باشند و وزن حدد ۲ تن خودرو را تحمل کنند.

دسته بندی ها: زندگی نو

دیدگاه ها