منو

ال‌جی در حال آماده‌سازی یک چیپست ۸ هسته‌ای است

LGشرکت الکترونیکی کره‌ای و چندملیتی است، که بعنوان یکی از شرکت‌های بزرگ در زمینه الکترونیک و فناوری اطلاعات شناخته می‌شود.

ریشه‌های تأسیس این شرکت به سال ۱۹۵۸ و راه‌اندازی شرکت گلداستار بازمی‌گردد. ال‌جی الکترونیکس هم‌اکنون از شرکت‌های تابعه کمپانی ال‌جی گروپ می‌باشد و در عمل بخش صنایع الکترونیکی این گروه کره‌ای به‌شمار می‌آید. دفتر مرکزی این شرکت در شهر سئول قرار دارد.

رطبق گزارش‌های جدید رسیده ال‌جی در حال کار بر روی یک چیپست موبایلی قدرتمند ۶۴ بیتی است تا بتواند با اسنپ‌دراگون ۸۱۰ و اکسینوس ۷۴۲۰ رقابت کرده و از آن در محصولات آینده خود استفاده کند.

چیپست NUCLUN محصول ال‌جی است که تاکنون فقط برای گجت‌های محدودی استفاده شده است و عمدتا در گوشی هوشمند LG G3 Screen که در انحصار بازار کره جنوبی‌ست به کار رفته است. گزارشاتی مبنی بر داغ شدن بیش از حد این چیپست منتشر شد که باعث افت میزان فروش LG G3 Screen گردید. شاید این مسئله یکی دیگر از دلایلی باشد که به فراگیر شدن جهانی این چیپست تمایل چندانی نداریم. البته بعید است که این شکست بتواند ال‌جی را از تولید و توسعه چیپست تلفن همراه  منصرف کند. زمزمه‌هایی در کره جنوبی پیچیده است که ال‌جی در حال ساخت یک چیپست جدید سیلیکونی ۶۴ بیتی است.

این چیپست جدید قصد دارد تا مانند اکسینوس ۷۴۲۰ سامسونگ رقیب اسنپ‌دراگون ۸۱۰ شود. شواهد حاکی از آن است که ۴ هسته Cortex-A72 به همراه ۴ هسته Cortex-A53 در قلب این چیپست مبتنی بر ARMv8 می‌تپند که بالاترین میزان سازگاری را با معماری big.LITTLE دارد. سازنده این قطعه سخت‌افزاری قرار است شرکت تایوانی TSMC باشد که در ساخت آن از فناوری ۲۰ نانومتر استفاده خواهد کرد.

دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها