منو

«Micius»، اولین ماهواره غیرقابل هک جهان

به گزارش ای ماسیس :

اولین ماهواره کوانتومی دنیا اکنون در حال گذراندن آزمون مداری است و آکادمی علوم چین(CAS) در روز ۱۲ اکتبر اعلام کرد پس از نوامبر چند آزمون علمی اضافی نیز انجام خواهد

وب سایت کلیک: اولین ماهواره کوانتومی دنیا اکنون در حال گذراندن آزمون مداری است و آکادمی علوم چین(CAS) در روز ۱۲ اکتبر اعلام کرد پس از نوامبر چند آزمون علمی اضافی نیز انجام خواهد داد.
مراحل آماده سازی اولین ماهواره غیرقابل هک جهان

این ماهواره با نام مستعار ” Micius” که یک آزمون کوانتومی در مقیاس فضا است(QUESS) در ماه آگوست در چین آغاز به کار کرد.

QUESS سه ماموریت برای انجام دارد که شامل پرتاب به مدار، آزمون مداری و آزمون های علمی می شود. در حال حاضر QUESS وارد مرحله دوم شده و دو آزمون ـ پلتفرم ماهواره و ظرفیت بارـ را پشت سر گذاشته است. پان جیانوی، دانشمند ارشد پروژه ماهواره می گوید “آزمون اتصالات زمینی ماهواره اکنون در حال انجام است.”

طبق گزارشات، بسته ای باتری ماهواره، کاربردی هستند و نرخ موفقیت کنترل از راه دور آن به صد درصد رسیده و ماهواره با موفقیت در ایستگاه های زمینی ردیابی شده است.

پان گفت “ماهواره، سه نوع اتصال زمینی دارد که در مرکز ماموریت علمی QUESS مستقر هستند. ما در حال تنظیم پارامترها و جمع آوری داده ها برای تحقیقات آینده هستیم.”

ارتباطات کوانتومی از امنیت فوق العاده بالایی برخوردارند، زیرا فوتون های کوانتوم را نه می توان جدا و نه می‌توان کپی کرد. بنابراین ایجاد رخنه، قطع کردن و نفوذ در آن غیرممکن است.

QUESS همان‌طور که برنامه ریزی شده است، فوتون های مرکب را به دو ایستگاه زمینی می فرستد که ۱۲۰۰ کیلومتر از هم فاصله دارند.لینک منبع

دسته بندی ها: ویژه

دیدگاه ها