منو

مایکروسافت ویرایش ویندوز ۱۰ Pro را عرضه کرده است

تازه‌ترین نسخهٔ سیستم‌عامل از خانوادهٔ ویندوز ان‌تی شرکت مایکروسافت است و نسخهٔ پس از ویندوز ۸٫۱ بشمار می‌آید. ویندوز ۱۰ نخستین بار در ۸ مهر ماه ۱۳۹۳ در یک رویداد رسانه‌ای پرده برداری شد. ارتقاء به این ویندوز برای دارندگان ویندوز ۷ و ویندوز ۸٫۱ به غیر از نسخه‌های Enterprise در سال اول رایگان است. در ادامه مایکروسافت تصمیم دارد تا با فروش اشتراک یک ساله ویندوز، سود خود را تأمین کند. این سیستم عامل در رایانه‌های شخصی، رایانه‌های همراه، تبلت‌ها، تلفن‌های هوشمند و رایانه‌های شخصی یکپارچه به‌کار می‌رود. نسخهٔ نهایی این سیستم عامل در ۷ مرداد (۲۷ ژوئیه) و از طریق ویندوز آپدیت در دسترس همگان قرار گرفته است. دانلود این نسخه از ویندوز برای کسانی که آن را رزرو کرده‌اند (دریافت از طریق ویندوز آپدیت)، به صورت مرحله به مرحله است. به این معنا که در روز ۷ مرداد، تعدادی از رزرو کنندگان، پیغام دریافت آن را دریافت می‌کنند و مابقی افراد آن را در روزهای آینده دریافت خواهند کرد. هم اکنون لینک دریافت فایل ISO ویندوز ۱۰ برای مدت محدودی در دسترس عموم است.

به گزارش جی تاک با اینکه هنوز تاریخ دقیقی برای رونمایی و عرضه‌ی ویندوز ۱۰ مشخص نشده است، مایکروسافت تمام ویرایش‌هایی که برای نهایی سازی ویندوز ۱۰ لازم است را عرضه کرد. ویرایشHome  این ویندوز مصرف کننده محور است و بر روی بیشتر دسکتاپ‌ها و لپ تاپ‌ها وجود خواهد داشت و شامل قابلیت های اصلی این ویندوز خواهد بود.

علاوه بر این‌ها مایکروسافت ویرایش ویندوز  ۱۰ Pro را عرضه کرده است که تقریبا با ویندوز ۸ پرو برابری می‌کند. این ویرایش قابلیت اتصال به دامین‌ها را دارد و می‌تواند از  Windows Update for Business نیز استفاده کند.

همچنین قرار است با نصب ویندوز ۱۰ بر روی پی‌سی‌ها، موبایل‌ها، تبلت‌ها و بر روی ایکس باکس وان به جای استفاده از اسم ویندوز فون از ویندوز ۱۰ موبایل (Windows 10 Mobile) استفاده شود که از نسخه‌های لمسی بهینه شده آفیس و Continuum جدید برای موبایل پشتیانی ‌می‌کند. همچنین قرار است از گوشی‌ها و تبلت‌های کوچک‌تر از ۸ اینچ با رابط کاربری شبیه به ویندوز فون، نیز پیشتبانی کند. مایکروسافت همچنین ویرایش Mobile Enterprise ویندوز ۱۰ که برای کسب و کارهای بزرگ طراحی شده را عرضه کرده است.

علاوه بر این ویرایش‌های اصلی، ویرایش‌های Enterprise، Education و IoT Core (برای دستگاه‌های کوچک‌تر) ویندوز ۱۰ نیز آماده شده است. همه‌ی این ویرایش‌ها که در کل ۷ مورد می‌شود که در دستگاه‌ها و مصارف مختلف مورد استفاده خواهد بود و قرار بر این است که در تابستان امسال عرضه‌ی رسمی شود. البته تا نهایی سازی این نسخه از ویندوز سعی بر این است که بر روی امنیت آن بیشتر کار شود.

دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها