منو

انتشار موزیلا فایر فاکس نسخه ۶۴ بیتی..

موزیلا فایرفاکس (به انگلیسی: Mozilla Firefox) (به فارسی: روباه آتشین موزیلا) (مخفف شده آن به صورت رسمی Fx، اما به‌صورت غیررسمی FF) مرورگر وب آزاد و متن‌باز برگرفته از مجموعه نرم‌افزار اینترنتی موزیلا است که توسط بنیاد موزیلا توسعه و پشتیبانی می‌شود. بر اساس آمار در ماه می ۲۰۱۴، این مرورگر ۲۴٫۹٪ از کاربران اینترنت،را به خود اختصاص داده است.این مرورگر در ابتدا بیشتر بین کاربران توزیع‌های لینوکس محبوبیت داشت، ولی رفته‌رفته با پدیدار شدن مشکلات امنیتی در پراستفاده‌ترین مرورگرهای وب مانند اینترنت اکسپلورر، کاربران دیگر سیستم‌عامل‌ها از قبیل ویندوز و مکینتاش نیز استفاده از این مرورگر را آغاز کردند تا جایی که بدون نصب پیش‌فرض روی سیستم‌عاملی، طی چند سال بیش استفاده‌شده‌ترین مرورگر وب جهان بود.فایرفاکس محبوبیت خود را مدیون کارایی بالا، امنیت، سرعت، کیفیت و قابلیت سفارشی‌سازی بالا است.

موزیلا فایرفاکس ( Mozilla FireFox ) یکی از محبوب ترین مرورگرهای اینترنتی جهان است که کاربران بسیاری را به سمت خود جذب کرده.با این حال جالب است بدانید با اینکه مدت زیادی از انتشار نسخه‌های ۶۴ بیتی مرورگر‌های گوگل و مایکروسافت می گذر ، اما موزیلا تا پیش از این هیچ نسخه ۶۴ بیتی از فایرفاکس را منتشر نکرده بود.به هر حال امروز بنیاد موزیلا اولین نسخه ۶۴ بیتی از مرورگر فایرفاکس را منتشر کرد.

در حالی که مدت زیادی از انتشار نسخه‌های ۶۴ بیتی از مرورگر‌های گوگل و مایکروسافت می‌گذرد ولی موزیلا تا به حال هیچ آپدیتی برای دریافت این نسخه منتشر نکرده بود که این خود جای تعجب داشت ولی سرانجام امروز این اتفاق افتاد. پس برای آن دسته از کاربران ویندوز که از ویندوز ۷ و بالاتر استفاده می‌کنند باید بگوییم که حالا میتوانند با آپدیت کردن مرورگر فاdرفاکس خود این نسخه ۶۴ بیتی را دریافت کنند.

در این آپدیت ضرورتا سرعت کار افزایش نمی‌یابد ولی شما در این نسخه شاهد تغییرات جزئی والبته مهمی‌در زمینه‌های مختلف مخصوصا سطح ایمنی مرورگر خواهید بود به صورتی که حالا این مرورگر با اپلیکیشن‌های مختلف سازگار تر است.

جدای از نوع سیستم عاملی که استفاده می‌کنید حالا با این آپدیت شما همچنین قادر خواهید بود تا از قابلیت Private Browsing استفاده کنید که به ایمنی شما در مواجه با سایت‌های مخرب بسیار کمک می‌کند. همچنین قابلیت پیشنهاد دادن سایت به محض اینکه شما قسمتی از آدرس سایت را وارد می‌کنید هم به ادرس بار اضافه شده است. همچنین این نسخه از فایرفاکس در دیوایس‌هایی که از صفحه نمایش لمسی بهره میبرند نیز امکانات جالبی و جدیدی فراهم کرده است که کار را از گذشته بسیار راحت تر می‌کند.

کاربران سیستم عامل های ۶۴ بیتی ، از امروز می توانند با مراجعه به وب سایت موزیلا ، نسخه ۶۴ بیتی مرورگر فایرفاکس را دریافت و نصب کنند.

دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها