منو

شاید اسم نسخه بعدی اندروید نوتلا (Nutella) باشد.

همزمان با آغاز سال جدید میلادی، شرکت های مختلف فعال در صنعت تکنولوژی نیز از برنامه های متعددشان برای راضی نگه داشتن مشتریان وفادار خود پرده برداشتند.

بسیاری از برنامه هایی منتشر شده که گوگل برای سال جدید در سر دارد. از جمله بخش های مهمی است که می توان به اندروید N و سیستم عامل کروم، یک اپلیکیشن پیام رسان جدید که ممکن است قابلیت های SMS و MMS را به کلی در Google Hangouts از میان ببرد، صفحه نمایش دو بخشی و نوعی ابزار تدوین ویدئو اشاره نمود.

در بخشی که به نسخه بعدی سیستم عامل اندروید و احتمال از بین رفتن قابلیت های ارسال SMS و MMS در Hangouts اشاره شده دو قسمت وجود دارد که بیش از سایر موارد مورد توجه قرار می گیرند.

در این قسمت پیش بینی های خود درمورد نسخه بعدی اندروید را مطرح کرده که یکی از آنها نام احتمالی برای نسخه جدید این سیستم عامل اپن سورس است.

البته که گوگل به آشکارا نگفته که منظور از اندروید N نوتلا (Nutella) است اما بی پرده در عکس شاخص به این نکته اشاره گردیده است و می توان تصویری از یک شیشه نوتلا را دید که عبارت اندروید روی آن نوشته شده است.

اما جالب ترین پیش بینی های مطرح شده شاید این باشد:

نسخه نهایی اندروید N و نسخه پیش نمایش از سیستم عامل هیبریدی گوگل محصولاتی مجزا از هم هستند و N در همان بازه زمانی معمولش ارائه می گردد در حالی که نسخه ای از اندروید برای PC ها هم که سبک و سیاقی شبیه به Honeycomb دارد در سال ۲۰۱۷ میلادی از راه می رسد.

البته معرفی رسمی نام اصلی اندروید N مساله ای زمان بر برای گوگل خواهد بود، با این همه می توان Nutella را یکی از اصلی ترین گزینه های روی میز آن دانست.

در عین حال، معرفی یک اپلیکیشن پیام رسان جدید که ممکن است به حذف قابلیت های ارسال SMS و MMS در Hangouts بیانجامد ازدیگر پیش بینی های جالبی است که در سایت ای ماسیس بحث شده است.

سایت Techno Buffalo نیز در مقاله ای جداگانه به تشریح جزئیات برخی قابلیت های Hangouts پرداخته که حذف امکانات یاد شده از آن را منطقی می سازند. براساس این مقاله، Hangouts برقراری ارتباط میان کاربران گوگل را آسان تر کرده است اما همیشه انگار چیزی کم داشته است.

در هر حال، با وجود آنکه احتمال حذف قابلیت های یاد شده از Hangouts وجود دارد، سایت Techno Buffalo مدعی شده که حفظ گوگل وویس و پروژه Fi را می توان از جنبه های مثبت پلتفرم ارتباطی گوگل دانست.

دسته بندی ها: تکنولوووژی, منتخب

دیدگاه ها