منو

Renault Clio مجهز به تکنولوژی هیبرید Scenic می شود

Renault Clio مجهز به تکنولوژی هیبرید Scenic می شود

مدل جدید Renault Clio از تکنولوژی هیبریدی خودروی دیگر این برند Scenic MPV استفاده می کند ولی دیگر پلاگین نخواهد بود. Bruno Ancelin معاون اجرایی رنو در نمایشگاه ژنو می گوید: ما می خواهیم خودروی الکتریکی ای بسازیم که بسیار مقرون به صرفه است و کربن دی اکسید کمتری تولید می کند. Ancelin در پاسخ به این سوال که آیا این تکنولوژی که بر هزینه ها تاثیر زیادی دارد در خودروی کوچکتر از همین مدل ینی Clio به کار برده می شود گفت: بله ما این تکنولوژی را برای سایر خودروها نیز در نظر گرفتیم، این تنها ابتکار عمل برای کاهش مصرف سوخت نیست ولی این خودرو پلاگین هیبرید الکتریکی ( Plug-in Hybrid Electric Vehicle PHEV) نخواهد بود.

یک خودرو اتصال برقی دوگانه‌سوز (PHEV)، که با نام پلاگین هایبرید (به انگلیسی: Plug-in hybrid) هم شناخته می‌شود، یک وسیله نقلیه دوگانه‌سوز با باتری‌های قابل شارژ است که می‌تواند با اتصال به یک منبع بیرونی قدرت الکتریکی به شارژ کامل برسد.

یک PHEV دارای یک موتور الکتریکی و یک موتور درون‌سوز بوده، که هم خصوصیات یک وسیله نقلیه الکتریکی دوگانه‌سوز مرسوم و هم یک خودرو تمام الکتریکی را دارد و همچنین می‌تواند به شبکه برق وصل شود. بیشتر PHEVها در حال حاضر خودروهای مسافری هستند، ولی نمونه‌های تجاری PHEV ون‌ها، کامیون‌ها، اتوبوس‌ها، قطارها، موتورسیکلت‌ها، اسکوترها و خودروهای نظامی هم وجود دارد.

renault-clio_1

سلیوی جدید جایگزین Mk4 که در تصویر بالا می بینید خواهد شد و مجهز به بسیاری از امکانات آیرودینامیکی همراه با تکنولوژی پیشرفته هیبریدی کانسپت EOLAB که در آینده رونمایی می شود خواهد بود. رئیس رنو می گوید: نیازی به گسترش وسیع تکنولوژی پلاگین هیبرید الکتریکی در خودروهای کوچک و رده پایین نیست چرا که قیمت آن ها بسیار بالا می رود. اما Ancelin وجود سیستم انتقال قدرت “پلاگین” را برای کراس آورها که گران تر هم هستند منع نکرد و در این مورد ذکر کرد: کاهش وزن همیشه ارزان تر از به کار بردن تکنولوژی پلاگین هیبریدی در خودرو است چرا که قیمت باتری در این میان بزرگترین مانع است ولی در رده های بالاتر ما از تکنولوژی پلاگین هیبرید الکتریکی بسته به تغییرات قانون گازوئیل در آینده استفاده خواهیم کرد.

 

دسته بندی ها: زندگی نو

دیدگاه ها