منو

روباتها جایگزین نیروی کار ژاپن می شوند

رُبات دستگاهی الکترومکانیکی برای انجام وظایف گوناگون است. یک ماشین که می‌تواند برای عمل به دستورهای گوناگون برنامه‌ریزی گردد و یا یک سری کارهای ویژه انجام دهد. به ویژه آن دسته از کارها که فراتر از توانایی‌های طبیعی و سرشتی بشر باشند. این ماشین‌های مکانیکی برای بهتر به انجام رساندن کارهایی چون احساس کردن، دریافت نمودن و جابجایی اشیا یا کارهای تکراری مانند جوشکاری فراوری می‌شوند

یک ربات معمولاً یک سیستم الکترومکانیکی می‌باشد که با حرکت یا ظاهرش مفهومی از خود یا از ارباب خود را انتقال می‌دهد. از جایی‌که واژهٔ «ربات» هم به ربات‌های فیزیکی و هم به ربات‌های مجازی اطلاق می‌شود، برای ربات‌های مجازی لفظ «بات» بکار برده می‌شود که معمولاً بصورت نمایندگان نرم‌افزاری می‌باشند.

در دهه های اخیر، کشورهای مختلف به ساخت و تولید روبات های متفاوتی روی آورده اند که گاهی اوقات مانند ساخت روبات های انسان نما در عین جذابیت اما یکی از سخت ترین شاخه های ساخت روبات محسوب می شوند. روبات های انسان نما به روبات هایی گفته می شوند که دارای شباهت های بسیاری با انسان ها هستند، آنها دارای سر، دو بازو، چشم، پا و … هستند. روبات های انسان نما به سنسورها و همینطور الگوهای خاص و پیچیده ای مجهز شده اند تا بتوانند رفتارهای انسانی مانند دیدن، شنیدن، صحبت کردن و حتی یادگیری را از انسان ها تقلید کنند.

ژاپن را به جرات می توان جزو سردمداران استفاده از روبات ها در زندگی مدرن امروزی دانست.

روبات ها و هوش مصنوعی تا ۱۰ یا ۲۰ سال آینده جایگزین نیمی از نیروی کار انسانی ژاپن می شوند

محققان برای بررسی و همینطور ارزیابی هر یک از مشاغلی که هدف قرار گرفته اند به میزان دشواری یا جریان سیستماتیک توجه داشته و برای انجام آن از یک الگوریتم خاص استفاده کرده و به این نتیجه رسیدند که سیستم های روباتیک، هوش مصنوعی و رایانه ها می توانند به طور تقریبی ۴۹ درصد از این مشاغل را پشتیبانی کنند.

ربات ها دراما آن دسته از مشاغل و حرفه هایی در این ۶۰۰ شغل قرار گرفته اند که نیازمند خلاقیت یا دانش خاصی نباشند و روبات ها و هوش مصنوعی قادر به انجام آنها باشند. در نتیجه، مشاغلی که مبتنی بر داده ها و امور سیستماتیک هستند به روبات ها سپرده خواهند شد. مشاغلی مانند راننده قطار، ماموران امنیتی و پذیرش…

دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها