منو

بزرگترین مشکل سامسونگ فاش شد…

مشکلات سامسونگ این روزا بیشتر به چشم می آیند چرا که شرکت سامسونگ، در این چندین سال گذشته یکی از فروشنده های تلفن هوشمند لقب گرفته است. با این حال، امروز گزارشی منتشر شد، از نظرات مدیران سابق و کنونی این کمپانی که به نظر می رسد می توان فهمید مشکلات «سامسونگ موبایل» از کجا سرچشمه می گیرند و این مشکلات چیست و ایا راه حلی برای رفع این مشکل دارند و یا خیر؟

بر اساس گفته های مدیران کنونی و سابق این شرکت، تجربه کاربری نرم افزاری بزرگترین مشکل سامسونگ است اما فرهنگ «سخت افزار گونه » کره ای ها، اجازه نوآوری در بخش نرم افزاری را نمی دهد و این خود یه بخش از مشکلاتی است که شرکت سامسونگ با آن دست و پنجه نرم میکند.

یکی از مدیران کنونی که خواسته نامش فاش نشود، در سخنان خود اظهار نمودذه است که: «در میان مدیران ارشد، بی اعتمادی عجیبی بر بخش نرم افزاری، سرویس ها و کسی که بتواند آنها را شکلی عالی مدیریت کند حاکم است.»

این فرد در مورد سرویس هایی نظیر Milk Video (ابزاری برای به اشتراک گذاری ویدیوها در میان کاربران موبایل های سامسونگ) و اپلیکیشن پیام رسان ChatOn سخن می گوید که هیچ کدام با استقبال کاربران مواجه نشدند و مانند مابقی نرم افزار ها در میان کاربران خود جایی باز نکردند.

همه این گفته ها در حالی هست، که صرفا ماه گذشته خبر رسیده بود که شرکت سامسونگ با همکاری شرکتی معروف در زمینه طراحی تجربه کاربری، در پی بهبود شرایط روکش نرم افزاری اش برای اندروید است که این خبر خوبی برای کاربران سامسونگ میباشد.

اما مشکل اینجاست که سامسونگ از فرهنگی خاص بهره می برد که در واقع، همواره سخت افزار را در مرحله اول قرار داده و همین موضوع باعث جلوگیری از نوآوری نرم افزاری می شود.

مدیر سابق این شرکت در ادامه میگوید: «مدیران ارشد سامسونگ به شکل ذاتی، “نرم افزار” را درک نمی کنند و تلاش دارند در بخش سخت افزاری برتر باشند. همین موضوع منجر به آن شده که در بخش سخت افزاری اکنون سامسونگ جلوتر از سایر رقبا باشد و به نوعی پرچم دار باشد، اما در قسمت نرم افزاری، عقب تر از رقبا و این مشکل اساسی برای شرکت ساسونگ میباشد.

نظر شما دوستان چیست؟آیا سامسونگ راهکار خوبی را در پییش دارد یا خیر؟

دسته بندی ها: تکنولوووژی, ویژه

دیدگاه ها