منو

بیشترین پسورد های استفاده شده در سال گذشته

با جمع آوری میلیون های پسورد سرقت شده که عمومی شده اند, لیستی از محبوبترین پسورد های استفاده شده در سال ۲۰۱۴ را منتشر شد. بر اساس این خبر همچنان پسورد “۱۲۳۴۵۶” در بالای لیست محبوبترین, و یا به عبارتی “بدترین پسوردها” جای گرفته است.

در این گزارش آمده است که همچنان مانند سال گذشته استفاده از اعداد ساده, معمول است و اینکه برای اولین بار کلمه عبور “۶۹۶۹۶۹” و “batman” وارد لیست محبوب ترین پسوردها شده اند. با این حال پسورد “iloveyou” که یکی از ۹ پسورد محبوب بود از این لیست خارج شده است.

لیست ۲۴ پسورد محبوب سال ۲۰۱۴ به این شرح است:

 1. password (بدون تغییر)
 2. ۱۲۳۴۵ (۱۷پله ارتقاع )
 3. ۱۲۳۴۵۶۷۸ (۱ پله افت)
 4. qwerty (پله افت ۱)
 5. ۱۲۳۴۵۶۷۸۹ (بدون تغییر)
 6. ۱۲۳۴ (پله ارتقاع ۹)
 7. baseball (جدید)
 8. dragon (جدید)
 9. football (جدید)
 10. ۱۲۳۴۵۶۷ (پله افت ۴)
 11. monkey (پله ارتقاع ۵)
 12. letmein (پله ارتقاع ۱)
 13. abc123 (پله افت ۹)
 14. ۱۱۱۱۱۱ (پله افت ۸)
 15. mustang (جدید)
 16. access (جدید)
 17. shadow (بدون تغییر)
 18. master (جدید)
 19. michael (جدید)
 20. superman (جدید)
 21. ۶۹۶۹۶۹ (جدید)
 22. ۱۲۳۱۲۳ (پله افت ۱۲)
 23. batman (جدید)
 24. trustno1 (پله افت ۱)

این لیست با بررسی بیش از ۳.۳ میلیون پسورد فاش شده در سال گذشته تهیه شده است که بیشتر آنها متعلق به آمریکای شمالی و اروپای غربی می باشد. این گزارش تصریح می کند که همچنان بسیاری از افراد از پسوردهای ساده و ضعیف استفاده می کنند.

استفاده از الگوهای ساده کیبورد برای پسورد با اینکه ضعیف هستند همچنان پرطرفدارند. تنها استفاده از اعداد در پسورد کار نادرستی است و می بایست با دیگر کاراکتر ها ترکیب شوند. اگرچه بعضی از سایت ها نیازمند پسوردهای قوی هستند ولی استفاده از الگوهای ساده کیبورد باعث می شود همچنان آن پسوردها مطمئن نباشند.”

افراد نباید از توالی کاراکترها به شکلی که بروی کیبورد وجود دارد مانند “qwertyuiop” اجتناب کنند. همچنین آنها باید در استفاده از نام تیم های محبوب, ورزش های محبوب, تاریخ تولد, سال تولد, و اسامی رایج محتاط باشند.

انتخاب پسورد قوی یکی از اولین قدم ها برای داشتن امنیت بیشتر می باشد, از این رو توصیه می کنیم که در انتخاب پسورد خود محتاط باشید و برای وبسایت ها و برنامه های مختلف از پسوردهای یکسان استفاده نکنید.

دسته بندی ها: تکنولوووژی, منتخب

دیدگاه ها