منو

ziro اولین رباتی که با دست کنترل میشود

ziro رباتی است که با دست کنترل میشود و قرار است این ربات در اوایل زمستان به بازار بیاید.کمپانی zeroul از این ربات در نمایشگاه CES  ۲۰۱۶ رونمایی کرد. این ربات دارای یک ماژول بی سیم موتوری و یک دستکش کنترل کننده از راه دور از جنس چرم مصنوعی است.یک دستکش سبز رنگ که روی آن حسگرهای حرکتی و نوارهای انعطاف پذیر که در امتداد شصت و دو انگشت اول قرار داشته و به کاربر در هدایت این ربات کمک میکند و همچنین این دستکش میتواند  به مدت ۵ساعت شارژ در خود نگه دارد.

index(5)

این ربات چهار چرخ توسط چهار موتور ziro ساخته میشود و با استفاده از یک دستکش با قابلیت بلوتوث نسخه نهایی قابلیت پشتیبانی  از وای فای را نیز دارد. ساده ترین مدل این ربات ۱۴۹ دلار است و تنها با پوشیدن یک دستکش کاربر میتواند این ربات را به حرکت در اورد.برای حرکت دادن این ربات تنها کافی است انگشت هایتان را حرکت دهید اگر کاربر دست خود را بالا بیاورد چرخ ها به راه افتاده و به سمت جلو حرکت میکند و کاربر با اشاره انگشت توانایی چرخاندن و معکوس کردن حرکت ربات در جهات مختلف را دارد و اگر کاربر از این ربات حرکات پیچیده تری بخواهد باید کیت حرفه ای مربوط به این ربات را نیز خریداری کند که ۲۲۹ دلار قیمت دارد.در این ربات از پردازنده ۸۰مگا هرتزی و ۳۲ بیتی  RISC استفاده شده است.باتری این ربات تا ۲.۵ ساعت بعد از شارژ قابل استفاده است.

images(6)

همراه  با ربات ziro یک برنامه هوشمند تلفن همراه نیز عرضه میشود که کار کردن با آن برای افراد عادی و غیر حرفه ای هم ممکن است.با ابزار جانبی که همراه این ربات دریافت میشود میتوان لوازم ساده ای مانند یک چهار چرخه ساخت و از حرکت مچ دست برای فرمان حرکت استفاده کرد.

دسته بندی ها: زندگی نو

دیدگاه ها